Informace o upřesněném harmonogramu rekonstrukce Arnošta z Pardubic, ulice Husova a ulice Podhájí

Práce na rekonstrukci centra města poměrně svižně pokračují. Rádi bychom vás proto informovali o navazujících změnách v harmonogramu a organizaci stavby Arnošta z Pardubic, ulice Husova a ulice Podhájí.

Rekonstrukce ulice Podhájí bude probíhat od 13.4.2018 do cca 13.6.2018. Vjezd do této ulice bude umožněn pouze pro rezidenty.

Ulice Husova bude rekonstruována v termínu od začátku června 2018 do konce září 2018. Osazení nových stožárů veřejného osvětlení v ulici Husova bude hotovo do cca poloviny září 2018.

Prostor před základní školou by měl být opraven dle předloženého harmonogramu v termínu od poloviny června 2018 do konce července 2018. Vodní prvky budou ukončeny nejpozději do konce června. Sadové úpravy a městský mobiliář budou probíhat v průběhu celé stavby a ukončeny dle smlouvy o dílo, tj. do konce září 2018.

Dále Vás informujeme o změně prostorů stavby a organizace provozu na náměstí v oblasti před drogérii a vjezdu do ulice Hálkova a ulice Komenského.

V termínu od 16.4.2018 do cca 7.5.2018 bude uzavřen prostor od ulice Tyršova směrem k základní škole – viz situační plánek níže (prostor stavby je vyznačen žlutě). Tímto bude zrušena dočasná točna před drogérii a směr dopravy bude směrován do ulice Tyršova (vyznačeno fialově). Z ulice Husova takto vznikne jednosměrná ulice. Cesta pro pěší bude vést okolo drogérie (vyznačeno zeleně). Zásobování pro drogerii a železářství bude ze spodní části náměstí.

Další změna nastane ke dni 30.4.2018, kde bude kompletně uzavřen prostor před drogérií a bude zamezen příjezd do ulice Hálkova a ulice Komenského – viz situační plánek níže (prostor stavby je vyznačen žlutě). Tato situace by měla trvat do konce května. Směr dopravy bude stále směrován do ulice Tyršova (vyznačeno fialově). Z ulice Husova bude stále jednosměrná ulice. Cesta pro pěší bude vést po levé straně směrem k základně škole okolo cukrárny (vyznačeno zeleně). Příjezd z ulice Husova k nemovitostem v ulici Hálkova a ulici Komenského bude znemožněn. Příjezd do těchto ulic bude umožněn pouze z ulice Riegerova kolem toku Výmola.

Vzhledem k probíhajícím pracím upozorňujeme, že mohou nastat další případné změny k uvedenému harmonogramu stavebních prací. Jestliže nastanou jakékoliv změny, budete včas informováni.

Občané žijící na náměstí Arnošta z Pardubic včetně zásobování budou mít umožněný přístup ke svým nemovitostem z ulice Riegerova na základě vydané karty povolení k vjezdu. Karty jsou vydávány na podatelně MěÚ.

Upozorňujeme, že termíny se vzhledem k technologickým procesům mohou ještě během výstavby měnit. V takovém případě budete včas informováni.

Petr Matura, vedoucí odboru investic (734 172 580).

Vytvořeno: 12. 4. 2018
Poslední aktualizace: 20. 4. 2018 10:04