Projekt Bezpečné Úvaly uspěl u SFDI a Úvaly tak získají dotaci 6,6 mil. Kč na vybudování městského kamerového systému

Bezpečnost ve městě je jednou ze zásadních věcí, jak občané vnímají město, ve kterém žijí. Jde o bezpečnost obyvatel a návštěvníků města a jejich majetku, bezpečí pro chodce, ale i pro cyklisty a řidiče.

V této oblasti město v posledních letech investovalo nemalé peníze do úprav ulic a chodníků, zřídilo městskou policii a úspěšně spolupracuje s policií státní.

Jednou z oblastí, kde se ukazovalo, že máme mezery, je funkční kamerový systém, především na vjezdech a výjezdech z města a systém úsekových měření na kritických místech pro chodce.

Projekt Bezpečné Úvaly uspěl u SFDI a Úvaly tak získají dotaci 6,6 mil. Kč u SFDI a město tak získává dotaci 6,6 mil. Kč na vybudování kamerového systému městské policie a doplnění (případně vylepšení) systému úsekového měření. Systém je navržen jako modulární a otevřený tak, aby bylo možné velmi jednoduše přidávat další dohledové body.

Co a jak tedy bude monitorováno kamerovým systémem? Všechny vjezdy a výjezdy z města a kritická místa (nádraží, budované parkoviště pro kola, parkoviště u nádraží, náměstí, parkoviště u školek). Dále pak bude systém úsekového měření rozšířen o úseky: I/12 v úseku pneuservis Černý x benzinová pumpa a Škvorecká v úseku od světelné křižovatky na konec města. Systém měření okamžité rychlosti pak bude instalován do ulice 5. května, Dobročovická, Rašínova, Klánovická.

Celkové náklady projektu budou činit částku cca 7,8 mil. Kč. Projekt bude realizován v letech 2018 - 2019.

Vytvořeno: 29. 6. 2018
Poslední aktualizace: 29. 6. 2018 14:46