Jaká bude nová tvář Náměstí Svobody? Zveme vás na veřejnou diskusi!

Bezbariérový vstup na akci

K současné podobě náměstí Svobody již dlouhá léta patří žlutý objekt „Mamuta“, kam si obyvatelé Úval chodí zacvičit, nakoupit nebo na poštu. Tento objekt a přilehlé parkoviště již dlouhou dobu patří společnosti Fisolta Group.

Tato společnost na jaře oslovila město se svým záměrem objekt „Mamuta“ zbourat a na jeho místě a na místě parkoviště postavit bytové domy. Naší představou, kterou plně podpořil i městský architekt David Kraus, bylo, aby novou zástavbou na místě nevznikly jen byty, ale také veřejný prostor, který dotvoří náměstí Svobody, dále pak zázemí pro obchod, restaurace, pochopitelně poštu a pro trávení volného času.

Datum konání: 6. 11. 2017 začátek od 18:00, délka 180 minut

Místo konání: V sálku DPS, nám. Svobody, 25082 Úvaly

Typ akce: ostatní

Organizátor: Město Úvaly

Doba trvání: 180 minut

Zároveň bylo naším cílem, aby v místě vzniklo podzemní parkoviště, které bude sloužit nejen pro obyvatele a návštěvníky komplexu, ale také jako záchytné parkoviště pro nádraží.

V tomto projektu vidíme velkou šanci, jak z náměstí Svobody udělat reprezentativní náměstí v centru města doplněné veřejnými službami. Jsme rádi, že jsme s investorem - firmou Fisolta Group došli po několika měsících jednání a přepracovávání projektu k řešení, které by mělo být atraktivní pro investora a zároveň zajímavé pro občany Úval.

Rádi bychom Vás proto pozvali na den 6. listopadu 2017 v 18:00 na veřejné představení tohoto projektu, které provede investor projektu.

Místem konání je ve společenský sál DPS na náměstí Svobody.

Projekt je v současné době ve fázi, kdy od vás – občanů Úval - chceme získat zpětnou vazbu a připomínky, budeme proto rádi, pokud přijdete. Z prezentace bude pořízenpřímý přenos i záznam, který bude k dispozici na kanálu města na YouTube.

Těšíme se na Vás!

Petr Borecký, starosta města