Kam za kulturou

21. 4. 2018 začátek od 14:00, délka 240 minut
Místo konání: Přírodní památka Klepec - Přišimasy-Skřivany

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

Již tradiční regionální akci Den Země na Klepci netřeba představovat zcela určitě se bude opět jednat o skvělou zábavu pro celou rodinu.

Letos na přání veřejnosti zařazujeme po 7 letech oblíbenou scénku O slouhovi a zlé selce. Můžete se těšit na bluegrasovou kapelu Děsband, zaběhat si v orientačním závodě, poznávat Klepec při komentované procházce, nebo se zapojit do zápolení obcí o putovní pohár Klepce v drobných nenáročných disciplínách. Jsem zvědavý, zda se Přišimasům podaří obhájit dvojité prvenství, nebo tento pohár vyfoukne silnější soupeř.

Poprvé se nám na Klepci představí žáci ZŠ Žitomířské v Českém Brodě. Letos budou poníci a dravci, pro mlsné jazýčky pak pohankové palačinky se špenátem, medovinou nebo po celém Středočeském kraji proslulé koláčky hospodyněk z domácího Klubu žen. Stánek je zavalen natolik, že během 30 minut je 50 kilo zákusků, řezů, závinů všeho možného i nemožného naprosto vyjedený.

Těšíme se na vás na vrchu Klepec u Přišimas v okrese Kolín. celý text

22. 4. 2018 začátek od 19:30, délka 120 minut
Místo konání: Sokolovna Český Brod
Pozvánka na koncert Jaroslava Svěceného dne 22.4.2018 v Českém Brodě celý text

11. 5. 2018 - 13. 5. 2018 začátek od 18:00
Místo konání: MDDM

Akce je vhodná pro děti

MDDM Úvaly letos slaví krásných 30 let ❤️ OSLAVTE JE S NÁMI ! 11.5. - 13.5.2018 máme připravený bohatý program a všichni se budeme bavit ???????? V rámci sobotního "Koncertu pro domeček" zahrají i úvalské skupiny Divokej Bill, Medvěd 009 a další úžasní muzikanti a fajn lidičky, kteří v průběhu let prošli naším domečkem.
TĚŠÍME SE NA VÁS! celý text

19. 5. 2018 začátek od 11:00, délka 11 hodin
Místo konání: Hřiště na Slovanech

Akce je vhodná pro děti

Zveme vás jménem našeho Spolku Jonatán, města Úvaly a Sportovního klubu Kládaklan na druhý ročník Highland Games Úvaly. Opět na vás čeká kvalitní skotská a irská muzika, můžete si, zatančit skotské tance, zasoutěžit v tradičních skotských horalských disciplínách a průběžně ochutnávat skotskou whisky, skotské pivo, tradiční skotské jídlo Haggis a další pochutiny. Nuda rozhodně nebude! Doražte v hojném počtu, těšíme se na vás!! celý text

16. 6. 2018 začátek od 14:00, délka 240 minut
Místo konání: Hřiště na Slovanech

Akce je vhodná pro děti

Chcete - li vidět akrobacii, letadla, vrtulníky a drony, nemusíte jezdit na Dny NATO do Ostravy nebo na letiště Čáslav. Stačí dorazit na hřiště na Slovanech, kde naši modeláři pořádají Letecký den 2018.

Těšíme se na vás! celý text