Co nového kolem rekonstrukce průtahu Úvaly III. etapa? (Riegrova, Dvořákova, Škvorecká a mosty?)

Táhnoucí se rekonstrukce průtahu Úvaly trápí mnoho našich občanů. Prakticky každý týden dostáváme dotazy týkající se tempa stavebních prací, jejich kvality a jestli platí termín otevření křižovatky 5. května x Riegrova k 31.8.2017. Jaká je tedy situace?

Tuto středu proběhla přímo na stavbě kontrola jejího průběhu za účasti generálního ředitele firmy POHL, starosty města, stavebního dozoru a zástupců Krajské správy a údržby silnic. Byť to bude znít pro Úvaláky neuvěřitelně, stavba se nyní v červenci dostala (konečně!!) do relativně standardního režimu, tedy probíhá dle sjednaných harmonogramů.

V současnosti je prakticky dokončeno položení nového vodovodního potrubí v křižovatce Riegrova, cca na konci příštího týdne by mělo být zapojeno a bude se moci začít stavět nová dešťová kanalizace. Současně se bude moci udělat překládka inženýrských sítí na mostě u Technických služeb. To je ostatně i důvod, proč se nyní na tomto mostě nepracuje. Kompletní zhotovení tohoto mostu se předpokládá do 30. listopadu.

U mostu přes Výmolu jsou nyní vybetonovávány základové pasy a začne se postupně stavět samotná mostní konstrukce. Zhotovení tohoto mostu se očekává na přelomu září/ říjen.

V tomto týdnu a příští týden probíhá a bude probíhat přeložení špatně položené dlažby na chodnících (je to již potřetí, někde pošesté) a do konce července by měla být nově položena dlažba u autobusových zastávek (dlažba bude položena vějířovitě a vyspárována asfaltem).

Zároveň probíhají první výsadby zeleně v ulici Dvořákova a Škvorecká (bohužel, je nutné konstatovat, že hned první noc někdo ukradl několik čerstvě vysázených sazenic, dalších několik vytrhal ....)

V tuto chvíli nejsou avizovány žádné nečekané problémy, které by měly posunout výše sjednané termíny dokončení jednotlivých částí stavby.

Vytvořeno: 20. 7. 2017
Poslední aktualizace: 20. 7. 2017 21:02