Aktuální odjezdy autobusů

Městský soud v Praze se zastal Úval ve sporu s Ministerstvem životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dnes prohrálo u městského soudu v Praze spor s městem Úvaly ohledně nevyplacení dotace ve výši 6 mil. Kč na budování vodovodu a kanalizace. Soud plně přisvědčil argumentaci města, že opravená zjevná písařská chyba v notářském zápise nemůže znamenat netransparentnost zadávacího řízení. Touto argumentací odůvodnilo MŽP korekci, na základě které odmítlo vyplatit městu Úvaly část dotace.

Je to jen pár let, co město Úvaly bylo s velkým humbukem ze strany představitelů státu vláčeno médii, coby další příklad podvodného nakládání s dotacemi. Dokonce bylo ze strany Ministerstva životního prostředí podáno trestní oznámení a městu Úvaly nebyla vyplacena část dotace na vodovod a kanalizaci.

A jak to celé dopadlo?

Trestní oznámení policie odložila jako nedůvodné.

A Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dnes prohrálo u městského soudu v Praze spor s městem Úvaly ohledně nevyplacení dotace ve výši 6 mil. Kč na budování vodovodu a kanalizace. Soud plně přisvědčil argumentaci města, že opravená zjevná písařská chyba v notářském zápise nemůže znamenat netransparentnost zadávacího řízení. Touto argumentací odůvodnilo MŽP korekci, na základě které odmítlo vyplatit městu Úvaly část dotace.

Rozhodnutí soudu není pravomocné. Je to vítězství v bitvě, válka však bude pokračovat, protože zástupkyně MŽP u soudu v reakci na rozsudek prohlásila, že budou podávat kasační stížnost. Takže boj nekončí, toto vítězství je však pro dobré jméno Úval důležité.

Celá kauza jen dokládá, na jak vachrlatých základech často stojí zadržování dotací a peněz ze strany státu vůči obcím a městům.

Vytvořeno: 17. 9. 2019
Poslední aktualizace: 17. 9. 2019 14:58