Společnost ESSA Czech v Úvalech má nového vlastníka

Sídlo firmy ESSA Czech v ÚvalechSpolečnost ESSA Czech se již delší dobu potýkala s vážnými hospodářskými problémy, jejichž řešení bylo nad síly španělského vlastníka, s nímž neudělaly Úvaly a jeho občané v minulosti nejlepší zkušenost.

Již delší dobu proto probíhala jednání o vstupu strategického investora, který by krachující firmu převzal. O těchto jednáních byli průběžně informováni i zástupci města. Výsledkem těchto jednání je skutečnost, že na základě dohod uzavřených dne 6.4.2017 mezi dosavadním vlastníkem společnosti ESSA CZECH spol. s r.o. panem Bonetem a investiční skupinou PROMET GROUP, se skupina PROMET GROUP stává zásadním investorem společnosti ESSA CZECH spol. s r.o. Společnost ESSA CZECH spol. s r.o. touto změnou majitele získala naději na další zachování svého provozu a budoucí rozvoj.

V tuto chvíli byl zahájen proces převzetí firmy investorem a intenzivní příprava rozjezdu projektu ozdravení. Spolu s jednáním o vstupu do společnosti ESSA Czech vedli zástupci firmy PROMET i jednání s představiteli města Úvaly o podmínkách dalšího fungování a rozvoje firmy ve městě. Zástupcům firmy PROMET Group jsme dali i kontakty na nejaktivnější zástupce občanů ze sousedství firmy ESSA Czech. Jednání se vedla o několika variantách (odchod firmy z Úval, přemístění provozu v rámci Úval na méně exponované místo nebo ponechání provozu na místě). Zatímním výsledkem jednání je, že firma chce zůstat v místě, kde je a její přesun není otázkou minimálně pro střednědobý výhled.

Nového investora jsme upozornili, že město má zájem na seriózní spolupráci. Na druhou stranu zde stále existují nevyřešené závazky vůči městu Úvaly a jeho občanům z minula a tak platí, že jednání o jakémkoli dalším rozvoji firmy v lokalitě Hodov jsou podmíněna účastí veřejnosti a zavedením jistého kompenzačního mechanismu ve prospěch města a jeho obyvatel.

Je třeba napsat, že nový vlastník společnosti i jeho zástupci doposud vystupovali velmi seriózně a tak věříme, že budeme moci společně obrátit list a začít novou kapitolu vztahů mezi společností ESSA Czech, městem Úvaly a sousedy této společnosti.

za vedení města Úvaly
Petr Borecký, starosta