Aktuální odjezdy autobusů

Středočeský kraj vyzývá občany k dalšímu podávání žádostí o kotlíkové dotace

K pokračování v podávání žádostí o kotlíkové kotace v rámci vyhlášené 3. výzvy kotlíkových dotací vyzývá občany Středočeský kraj. V tuto chvíli je stále dostatek peněz pro to, aby mohli být občané v získání peněz na výměnu tepelného zdroje úspěšní.

K pondělí 10. června 2019 k 7:30 hodin je po vytřídění duplicitních žádostí podáno celkem 4 535 v celkové hodnotě 535 665 929 korun. Vzhledem k tomu, že celkem má Středočeský kraj díky příslibu Ministerstva životního prostředí k dispozici celkem 575,5 milionu, mohou žadatelé stále své žádosti podávat s vysokou mírou pravděpodobnosti, že jim bude dotace poskytnuta.

Žádosti mohou být podávány až do 30. 6. 2022 do 16:00, nebo do vyčerpání peněžních prostředků. Musí být podávány elektronickou formou. Tuto elektronickou žádost vyplní žadatelé v prostředí webového prohlížeče na portálu Středočeského kraje. Pro otevření žádosti je zapotřebí použít odkaz na této webové stránce.

Elektronická žádost je nezbytná pro registraci žádostí. V druhém kroku je konečný uživatel povinen doručit nejpozději do 20 pracovních dní od data odeslání žádosti v elektronické podobě vygenerovanou a podepsanou žádost v listinné papírové podobě se všemi náležitostmi a přílohami v obálce na adresu Krajského úřadu Středočeského kraje, Zborovská 11, Praha 5, PSČ 150 21.

Finanční dotace bude poskytována do maximálního podílu 75 % způsobilých výdajů v případě, že se bude jednat o instalaci plynového kondenzačního kotle, kdy konečný uživatel může obdržet dotaci nejvýše 95 tisíc korun. Podílu 80 % způsobilých výdajů lze dosáhnout, bude-li instalován kotel na biomasu s ručním přikládáním. V tomto případě může konečný uživatel dosáhnout na dotaci nejvýše 100 tisíc korun. A 80 % způsobilých výdajů bude dosaženo i v případě, že bude instalováno tepelné čerpadlo nebo automatický kotel pouze na biomasu. Končený uživatel může v tomto případě obdržet dotaci nejvýše 120 tisíc korun. Finančně podporován tak již nebude kombinovaný kotel uhlí/biomasa.

Od 1. 9. 2022 lze provozovat pouze taková zařízení, která splňují emisní třídu 3. a vyšší. Tedy nastane zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy bez ohledu na to, kdy byly pořízeny. Za nedodržení tohoto nařízení může být uložena sankce až do výše 50 000 Kč. Pro občany Středočeského kraje je skutečně možnost využití finanční dotace v rámci nyní vypsané výzvy jednou z posledních možností, jak na pomoc s uhrazením nového tepelného zdroje dosáhnout.

Vytvořeno: 10. 6. 2019
Poslední aktualizace: 10. 6. 2019 18:03