Středočeský kraj zrušil tranzitní uzávěru Říčanska pro kamiony nad 12 tun na silnicích II. a III. tříd

Zrušený tranzitNa podzim loňského roku město Říčany vydalo rozhodnutí o zákazu průjezdu kamionů říčanskem nad 12 tun na silnicích II. a III. tříd. Toto rozhodnutí potěšilo mnoho obyvatel obcí, jejichž centry mimo jiné prochází silnice II/101 (týká se to i Úval), na druhou stranu výrazně zkomplikovalo život dopravním firmám a podnikatelům.

Jen pro ilustraci, pokud úvalská firma potřebovala zavézt zboží z Úval do Modletic, činila objížďka takřka 120 km. O těchto problémech jsme v Říčanech v minulosti jednali, bylo přislíbeno řešení.

Mezitím však Krajský úřad Středočeského kraje vydal 5. února rozhodnutí, kterým tranzitní uzávěru na říčansku zrušil. Situace se tak vrací do stavu tak jak byl do října loňského roku.

Co to znamená pro obyvatele Úval? Přímo zatím nic, protože stále platí uzávěra pro jízdy nákladních vozidel nad 8 tun přes Sluštice (omezení na hrázi rybníka), ale praktická vymahatelnost dodržování tohoto zákazu je omezená.

Systémové řešení stále spočívá v dobudování úseku dálnice Modletice x Běchovice, napojení nové přeložky I/12 a současné dobudování přeložky silnice II/101 v úseku Říčany - Úvaly a Úvaly - Jirny.

Vytvořeno: 6. 2. 2018
Poslední aktualizace: 6. 2. 2018 13:28