Úvaly začaly připravovat start projektu "Úvaly - město bez bariér"

Jedním z poznávacích znaků města příjemného pro život je jeho dobrá prostupnost a přístupnost pro naše spoluobčany s různými motorickými nebo smyslovými problémy (zrak, chůze, sluch). Mnohdy se jedná o překážky, které si normálně neuvědomujeme, ale reálně přinášejí problémy.
Cílem je odstartovat projekt bezbariérového města pro všechny, vozíčkáře, osoby se zrakovým postižením, rodiče s kočárky, seniory a další skupiny. V rámci projektu dojde ke zmapování stávajícího stavu veřejných budov a tras mezi nimi a k vytvoření návrhu na změny v této oblasti. Zároveň bude rozšířena Technická mapa města o informace o přístupnosti veřejných objektů ve městě.

Až tedy začnete v příštích týdnech potkávat v úvalských ulicích častěji vozíčkáře nebo muže a dámy s tmavými brýlemi, jedná se právě o toto mapování. Zodpovědnou manažerkou tohoto projektu na městském úřadě je Veronika Macková.

Vytvořeno: 25. 5. 2017
Poslední aktualizace: 25. 5. 2017 16:20