Omezení a výstrahy

Odstraňování plevele v úvalských ulicích

Vážení občané,
díky rychlému nástupu jara a bujení zeleně v úvalských ulicích jsme počínaje 15. týdnem přistoupili k odstraňování plevele chemickou cestou. Řídíme se platnou legislativou, používáme prostředky určené na odstraňování plevele na chodnících. Vzhledem k množícím se dotazům budeme na webu TSÚ a města a facebookovém profilu města uvádět v dané dny, kde přesně bude likvidace plevele probíhat. Bohužel tyto informace nemůžeme na webu uvádět s větším předstihem, neboť záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách a vytíženosti našich pracovníků.
Děkujeme za pochopení! Technické služby města Úvaly

Upozornění - Přerušení dodávky vody dne 26. dubna

Plánované přerušení dodávky vody 26. dubna – Arnošta z Pardubic
Vážení občané,
z důvodu rekonstrukce vodovodní sítě dojde ve čtvrtek 26. dubna ke krátkodobému přerušení dodávky vody na náměstí Arnošta z Pardubic, tentokrát po pravé straně při pohledu od ZŠ. Odstávka postihne úsek od obchodu s dětskou obuví ke křižovatce s ul. Tyršova. Uzavírka bude probíhat v odpoledních hodinách mezi 14:00 – 15:00. Náhradní zásobování nebude zajištěno. Děkujeme za pochopení! Technické služby města Úvaly

Upozornění - Strojní čištění ulic - etapa 2, dne 20. dubna

Strojní čištění ulic – etapa 2
Vážení občané,
v pátek 20. dubna bude od 7 do 15 hodin probíhat další fáze strojního čištění ulic: Havlíčkova, Maroldova, Žižkova, Boženy Němcové, Jungmannova, Raisova, Prokopa Velikého, Barákova a Čechova.
Prosíme o respektování zákazu parkování ve výše uvedených ulicích v určeném časovém intervalu. Na strojní čištění ulic bude navazovat ruční úklid chodníků, odstraňování plevele apod.
Děkujeme za pochopení, Technické služby města Úvaly

Zítra nohu z plynu!

Ve středu 18. dubna bude probíhat celorepubliková bezpečnostní akce Policie ČR nazvaná SPEED MARATHON zaměřená na kontrolu dodržování rychlosti. celý text

ostatní | 17. 4. 2018 | Autor: Městská policie Úvaly

Upozorňujeme občany ma omezení provozu v obci Sibřina a Stupice

Upozornění na omezení provozu v obci Sibřina a Stupice v termínu od 9.4. do 30.11.2018 v souvislosti s budováním vodovodu.

celý text

ostatní | 13. 4. 2018 | Autor:

Strojní čištění ulic dne 16.4.2018 - upozornění

Strojní čištění ulic
Vážení občané, v pondělí 16. dubna bude od 7 do 15 hodin probíhat strojní čištění následujících ulic: Jiráskova, Klánovická, Wolkerova, Vrchlického, Bezručova, Náměstí Svobody, 28. října, Alešova a Vítězslava Nováka.

celý text

ostatní | 12. 4. 2018 | Autor:

Informace k častým výpadkům elektřiny v Úvalech a okolí

V posledních dvou týdnech zaznamenali občané Úval časté, třeba jen sekundové výpadky dodávky elektřiny. Tento problém se netýká jen Úval, podobnou zkušenost učinili i v Jirnech. Vzhledem k tomu, že se nejedná o plánované, dopředu ohlášené výpadky, obrátili jsme se oficiálně na společnost ČEZ Distribuce s žádostí o informace o příčinách a hlavně s otázkou, kdy a jak bude zajištěna náprava.

ostatní | 2. 10. 2017 | Autor: Petr Borecký

Oznámení o zahájení stavebních prací na akci „Chodník podél silnice č. II/101 v úseku ul. Klánovická-Purkyňova, Úvaly u Prahy“

Vážení spoluobčané,

tímto Vás informujeme, že dnes byly zahájeny stavební práce na akci „Chodník podél silnice č. II/101 v úseku ul. Klánovická-Purkyňova, Úvaly u Prahy“. Tato akce řeší výstavbu chodníku pro pěší podél silnice II/101 (silnice II. třídy) v úseku ulic Klánovická – Purkyňova.
Nově navržený chodník propojuje stávající místní komunikace (ul. Purkyňovu a Klánovickou) a po jeho realizaci bude umožňovat bezpečné propojení místní části Hodov s centrem města, kdy budou chodci vedeni mimo vozovku silnice č. II/101 po novém chodníku. Jedná se o výstavbu nového chodníku pro pěší šířky 2,0 m a celkové délky cca 229,0 m a realizaci dvou nástupních ploch míst pro přecházení.

Silnice II/101 bude zúžena do jednoho pruhu tak, aby mohl být proveden chodník na pravé straně směrem na Jirny. Doprava bude řešena pomocí semaforů. Toto dopravní řešení bude nainstalováno do 30.11.2017.

Prosíme projíždějící tímto úsekem o trpělivost. Výstavba tohoto chodníku zajistí bezpečný průchod v maximální míře pro pěší propojení mezi ulicemi Klánovická, Purkyňova a novým schodištěm u mostu přes trať ČD.

Děkujeme.

Odbor investic a dopravy

celý text

ostatní | 21. 9. 2017 | Autor:
Dopis firmy Terra group

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY - leták společnosti TERRA Group

V uplynulých týdnech se občané okolních městysů a obcí setkali s tím, že je oslovovali zástupci společnosti TERRA Group s projektem Obec občanům. Zpravidla se jednalo o nabídku různých energií a podobných služeb. Rádi bychom naše občany upozornili, že se město Úvaly ŽÁDNÉHO TAKOVÉHO PROJEKTU neúčastní a nemá s ním nic společného.

Podomní prodej je v Úvalech zakázán. V případě, že Vás takový prodejce osloví, volejte prosím ihned městskou nebo státní policii.

Vedení města celý text

ostatní | 9. 2. 2017 | Autor: Petr Borecký, starosta města

Úvaly čeká těžké léto a podzim v dopravě

Ano, v Úvalech, zejména pak v jejich centrální části, se rozběhne rozsáhlá rekonstrukce komunikací. K této rekonstrukci se přidají i opravy komunikací v bezprostředním okolí Úval, coby výsledku jednání Úval a okolních obcí (Škvorec, Doboročovice) se Středočeským krajem, Krajskou správou a údržbou silnic a ŘSD. Celkový objem prací jen v samotných Úvalech dosáhne téměř 90 milionů Kč. celý text