Oznámení o zahájení stavebních prací na akci „Chodník podél silnice č. II/101 v úseku ul. Klánovická-Purkyňova, Úvaly u Prahy“

Vážení spoluobčané,

tímto Vás informujeme, že dnes byly zahájeny stavební práce na akci „Chodník podél silnice č. II/101 v úseku ul. Klánovická-Purkyňova, Úvaly u Prahy“. Tato akce řeší výstavbu chodníku pro pěší podél silnice II/101 (silnice II. třídy) v úseku ulic Klánovická – Purkyňova.
Nově navržený chodník propojuje stávající místní komunikace (ul. Purkyňovu a Klánovickou) a po jeho realizaci bude umožňovat bezpečné propojení místní části Hodov s centrem města, kdy budou chodci vedeni mimo vozovku silnice č. II/101 po novém chodníku. Jedná se o výstavbu nového chodníku pro pěší šířky 2,0 m a celkové délky cca 229,0 m a realizaci dvou nástupních ploch míst pro přecházení.

Silnice II/101 bude zúžena do jednoho pruhu tak, aby mohl být proveden chodník na pravé straně směrem na Jirny. Doprava bude řešena pomocí semaforů. Toto dopravní řešení bude nainstalováno do 30.11.2017.

Prosíme projíždějící tímto úsekem o trpělivost. Výstavba tohoto chodníku zajistí bezpečný průchod v maximální míře pro pěší propojení mezi ulicemi Klánovická, Purkyňova a novým schodištěm u mostu přes trať ČD.

Děkujeme.

Odbor investic a dopravy