Proč vlastně bude 19.7. rozsáhlá čtvrteční odstávka vody? A proč je to vlastně dobrá zpráva?

V minulých dnech jsme dostali od obyvatel centrální části Úval několik dotazů na téma, proč bude ve čtvrtek provedena tak rozsáhlá odstávka vody a jestli je to nezbytné.

Tuto odstávku děláme proto, že v celých centrálních Úvalech v části mezi železniční tratí a ulicí Pražská budeme instalovat zcela nová sekční šoupata. Tato šoupata nám rozdělí vodovodní síť na několik menších částí, které budou samostatně odpojitelné.

Od konce července tak nebude nutné při opravách vodovodní sítě nebo při haváriích odstavovat celé čtvrti, ale pouze ulice nebo jen bloky domů. Opravy budou také moci probíhat rychleji a levněji. Součástí oprav je i budování dálkového monitoringu vodovodní sítě.

Celá akce je součástí rozsáhlých modernizačních akcí, které na vodohospodářské síti Úval probíhají od okamžiku jejího převzetí městem na podzim roku 2015.

Petr Borecký, starosta města
Pavlína Slavíková, ředitelka Technických služeb Úvaly