Výstraha před extrémním větrem pro oblast Úval

V průběhu noci na neděli a v neděli dopoledne (29.10) bude postupně zesilovat západní vítr. Nejsilnější vítr, s extrémním stupněm nebezpečí lze očekávat v poledních a odpoledních hodinách, kdy bude západní, postupně severozápadní vítr dosahovat v nížinách rychlostí 11 až 16 m/s s nárazy 25 až 30 m/s, ojediněle až 35 m/s (125 km/h). Ve večerních hodinách vítr zeslábne na čerstvý.

Dle meteorologů je předpovídán jev s extrémním stupněm nebezpečí. Lze očekávat materiální škody na velkém území, omezení v dopravě, výpadky elektrického proudu, polomy v lesích i ohrožení životů. Sledujte vývoj situace ve sdělovacích prostředcích.

Doporučujeme v neděli, zejména v odpoledních hodinách omezit pohyb venku a jízdy autem. Nezdržujte se zejména v okolí starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny (tašky, plechy), v blízkosti větších stromů a nechoďte do lesa, zejména nyní, kdy jsou stromy po dešti podmáčené.

Dávejte pozor na možnost pádu drátů vysokého napětí. Pokud leží na zemi, vůbec se k nim nepřibližujte.

V případě pádu stromů, překážek na cestě atd. volejte úvalské hasiče na telefonu 603 851 744 nebo tísňovou linku 112.

Výstraha před větrem

Vytvořeno: 27. 10. 2017