CELKEM: 1120411

Hospodaření města Úvaly najdete nově také na CityVizoru

Aplikace CityVizorMěsto Úvaly se zapojilo do aplikace CityVizor. Tato aplikace občanům nabízí intuitivní a průběžně aktualizovaný přehled o hospodaření městské části. Aplikaci vyvinulo jako otevřenou platformu Ministerstvo financí ČR a provozuje ji spolek Otevřená města, jehož je město Úvaly členem.

„Z Úval jsme od roku 2015 postupně vytvořili transparentní úřad, který zveřejňuje všechny smlouvy, proplacené faktury a další údaje o svém hospodaření. Doposud jsme ale slyšeli od některých občanů připomínky, že náš stávající rozklikávací rozpočet na webu města je příliš těžkopádný a není uživatelsky přívětivý. CityVizor je v tomto ohledu velkým krokem vpřed. Jsme jedním z prvních měst v republice, která aplikaci nabízí občanům.“ říká starosta města Úvaly Petr Borecký.

CityVizor obsahuje veškerá data o financích města Úvaly od začátku roku 2018. Všechna tato data jsou přehledně graficky členěna po jednotlivých oblastech od příjmů, přes výdaje až na úroveň jednotlivých faktur.

Stávající rozklikávací rozpočet města na webu, který vyvinula společnost Gordic bude i nadále v provozu.

Město Úvaly v současné době připravuje své dobrovolné zapojení do systému registru smluv (veškeré smlouvy město již nyní zveřejňuje na svém webu). I smlouvy města pak budou k nahlédnutí přes aplikaci CityVizor. Přehled dokumentů z úřední desky je aktualizován automaticky na denní bázi, ostatní data obsažená v aplikaci jsou aktualizována jednou měsíčně.

Aplikaci CityVizor vyvinulo jako otevřenou platformu Ministerstvo financí ČR a provozuje ji spolek Otevřená města, jehož je město Úvaly členem.

Spolek si od svého vzniku v roce 2015 klade za cíl přicházet s nástroji a projekty, které obcím pomohou zlepšit či zjednodušit možnosti transparentního zveřejňování informací, vstřícného přístupu k občanům, zapojení veřejnosti do rozhodování či využívání moderních technologií ve veřejné správě. Aplikace CityVizor již obdržela několik ocenění za svůj přínos pro transparentnost a modernizaci veřejné správy.

Odkaz na aplikaci CityVizor najdete zde

Vytvořeno: 15. 5. 2018
Poslední aktualizace: 15. 5. 2018 14:09