Aktuální odjezdy autobusů

Ocenění starosty města Úvaly a pardubických záchranářů pro Sašu Lukešovou

Každý z nás se může v životě ocitnout v situaci, na kterou se může desetkrát teoreticky připravovat, ale teprve až když přijde, tak se ukáže, jestli ji zvládne nebo ne.Devítiletá Úvalačka, Saša Lukešová, se v takové situaci - bylo třeba řešit přímé ohrožení lidského života - ocitla. A obstála.

Při tragické události, jíž byla přímým svědkem (navíc byla v tu chvíli zcela sama), zachovala chladnou hlavu a záchranářům ZZS v kritické situaci nejenže byla schopna popsat, co a jak se stalo, pomoci zabezpečit okolí postiženého, ale byla schopna podat i přesné informace, díky kterým se mohli záchranáři dostat během 7 minut na místo neštěstí.

Přestože vyústění tohoto příběhu bylo tragické, postup Saši Lukešové byl natolik příkladný, že jej dnes ocenili za přítomnosti televizních štábů jak přímo záchranáři ze záchranky Pardubického kraje, tak starosta města. Setkání se Sašou a spolužáky využili i k tomu, aby si děti mohly prohlédnout vybavení záchranářského auta a zároveň si zopakovat postupy při řešení krizových situací.

Věřme, že takové situace snad nenastanou, ale pokud ano, víme, že naše děti budou připravené.

Vytvořeno: 21. 5. 2018
Poslední aktualizace: 21. 5. 2018 12:50