Protikorupční organizace Oživení pořádá Setkání správných radnic - a Úvaly jsou mezi nimi!

V uplynulých dnech dorazil na radnici e-mail, který nám všem, co zde pracujeme, udělal velkou radost. Protikorupční organizace Oživení realizuje aktivitu spojenou s monitoringem radnic, které mají v dílčích oblastech otevřený přístup k občanům (například veřejné zakázky, přístup k informacím, zajímavé aplikace atp.) za účelem sdílení této dobré praxe.

Z tohoto monitoringu vyplynulo, že Úvaly jsou příkladem dobré praxe v některé z monitorovaných oblastí a je tedy zájem o to, abychom tuto praxi sdíleli s dalšími radnicemi v České republice.

Byli jsme tak spolu se zástupci Černošic, Psár, Kolína, Mnichova Hradiště, Semil a dalších 13 radnic pozváni na společné setkání se zástupci Norwegian institute of international affairs, spolky Oživení a Otevřená společnost, kde budeme prezentovat naše zkušenosti se zaváděním jednotlivých opatření, jejich přínosy či nevýhody apod.

Moc děkuji všem svým kolegům na radnici, protože bez jejich spolupráce a podpory by to nešlo. Osobně to vnímám tak, že cesta komunikace s veřejností, kterou jsme se před 2,5 roky vydali, je správná a chceme v ní i nadále pokračovat.

Petr Borecký, starosta města

Vytvořeno: 25. 5. 2017