Aktuální odjezdy autobusů

Technické služby města Úvaly vstupují do roku 2017 s novou technikou

Ředitelka TSÚ paní Pavlína Slavíková a představitelé města dnes převzali zcela nový svozový vůz MAN - Zoeller, kterým začnou TSÚ od 1.1.2017 zajišťovat odpadové hospodářství města. Současně přibyl nový nakladač LOCUST 903 SPEED +3 a infraset pro maloplošné opravy (nejen) úvalských ulic.

Odpadové hospodářství je tak po vodě - kanalizaci a veřejném osvětlení poslední "velkou" komunální službou, která se vrací do rukou města.

Svozový vůzA co to bude znamenat pro občany? Pro rok 2017 například v oblasti odpadového hospodářství nezvyšování poplatků za odpad, kdy v této ceně je nově zahrnut i svoz bioodpadu (doposud si Nakladačobčané museli platit biopopelnice sami). Svozová technika je již nyní vybavena tak, že bude možné v budoucnu velmi jednoduše přejít na platby za odpad podle množství vyprodukovaného směsného odpadu v jednotlivých domácnostech.

Díky pořízení infrasetu budou TSÚ schopny rychleji a kvalitněji odstraňovat Infrasetmaloplošné díry v asfaltových komunikacích a s pomocí nového nakladače budiz schopny mimo jiné realizovat více chodníků.

Náklady na pořízení výše uvedené techniky činí částku cca 7,3 mil. Kč včetně DPH.

Vytvořeno: 29. 12. 2016
Poslední aktualizace: 29. 12. 2016 14:49