Rekonstrukce městského úřadu čp. 95, náměstí Arnošta z Pardubic, Úvaly

Rekonstrukce městského úřadu čp. 95, náměstí Arnošta z Pardubic, ÚvalyRealizací tohoto projektu byl dokončen dlouhodobý záměr vybudování odpovídajícího sídla městského úřadu v Úvalech nejen pro zaměstnance, ale zejména pro veřejnost.

27. 4. 2018 Zobrazit více

Úvaly – veřejné osvětlení – lokalita K Hájovně II - realizace

Předmětem stavby je osvětlení místní komunikace – ul. Smrková, Borová, Modřínová, Jedlová.
Rozvod VO navazuje a bude připojen na stávající rozvod VO v lokalitě K Hájovně I.
Jedná se o umístění 14 ks stožárů se svítidly v celkové délce 690 m. Pro osvětlení budou použity ocelové stožáry výšky 5 m uložené u oplocení se svítidly např. Safír nebo Atos.

Oprava komunikací v Úvalech – ulice U Výmoly, U Kaberny, U Starého koupadla, Kladská, Lužická, RumunskáOprava komunikací v Úvalech – ulice U Výmoly, U Kaberny, U Starého koupadla, Kladská, Lužická, Rumunská, Modřínová, Jedlová.

Výsadba doprovodné zeleně podél komunikace v ulici Denisova - Úvaly

Výsadba doprovodné zeleně podél komunikace v ulici Denisova - ÚvalyPředmětem projektu byl návrh doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Denisova ve městě Úvaly. Konkrétně se jednalo o záhony extenzivních trvalek a okrasných travin.

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Sovova - Úvaly

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Sovova - ÚvalyPředmětem předložené dokumentace byl návrh doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Sovova ve městě Úvaly. Konkrétně se jedná o výsadbu nízkých půdopokryvných keřů a výsev několik trávníků do zbytkových ploch vzniklých při rekonstrukci komunikace.

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Škvorecká - Úvaly

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Škvorecká - ÚvalyPředmětem projektu byla realizace doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Škvorecká ve městě Úvaly.
Stav tohoto prostoru neodpovídal svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru takovéhoto významu.

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Vydrova - Úvaly

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Vydrova - ÚvalyPředmětem projektu byla realizace doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Vydrova ve městě Úvaly. Konkrétně se jedná o výsadbu nízkých půdopokryvných keřů do zbytkových ploch vzniklých při rekonstrukci komunikace.

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova - Úvaly

Výsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova - ÚvalyVýsadba doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova ve městě Úvaly.

Název projektu – investiční akce

Předmětem projektu byla realizace doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova ve městě Úvaly.

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

Cena realizace vegetačních úprav celkem (bez DPH)   197 923,42 Kč

Projekt realizován

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor životního prostředí, Renata Stojecová

Stručný popis

Předmětem realizace projektu byla doprovodná zeleň podél rekonstruované komunikace v ulici Dvořákova ve městě Úvaly.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Cílem projektu bylo zvýšit reprezentativní působení celého prostoru formou adekvátní výsadby vhodných typů vegetačních prvků („zeleně“). Navržené výsadby svým působení umocní architektonické a urbanistické vymezení této významné místní „spojnice“ a hlavního příjezdu do města. Navržené výsadby současně vnesou do prostoru téměř celoroční proměnlivost a lehkost a zvýší kvalitu i obyvatelnost celého tohoto veřejného prostoru.

Důraz je dále kladen na dlouhodobé snížení časových a finančních nároků pravidelné udržovací péče (tzv. extenzifikace udržovací péče) = po ujmutí rostlin a provedení nezbytné dokončovací a rozvojové péče (po-výsadbová péče), budou navržené vegetační prvky vyžadovat minimální nároky na pravidelnou udržovací péči oproti jiným typům vegetačních prvků.

Vymezení řešeného území a rozsah typů výsadeb je specifikován ve výkrese 01 NAVRŽENÉ ŘEŠENÍ - CELKOVÁ SITUACE.

BILANCE VEGETAČNÍCH ÚPRAV:

o Celkový počet navržených stromů: 8 ks
o Celkový počet navržených keřů: 120 ks.
o Celkový počet navržených trvalek (+ okrasné traviny, cibuloviny): 472 ks.
o Celková výměra navržených keřových záhonů: 30 m2.
o Celková výměra navržených záhonů trvalek a okrasných travin: 99 m2.

· z toho záhony: - pouze trvalkové: 55 m2.
                         - okrasných travin 44 m2.

o Celková výměra navržených ploch trávníků: 205 m2.
-----------------------------------------------------------------------------
Celková výměra vegetačních úprav: 334 m2

Rozpracovanost

Projekt dokončen

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …)

Připravenou dokumentaci si můžete stáhnout  zde ke stažení, zde ke staženízde ke stažení.

20. 2. 2018 Zobrazit méně

Úvaly – veřejné osvětlení – ul. Pod tratí

Úvaly – veřejné osvětlení – ul. Pod tratíPředmětem stavby je osvětlení místní komunikace ul. Pod tratí. Rozvod VO navazuje a bude připojen na stávající rozvod VO v ul. Na Spojce.Jedná se o osazení 5 ks stožárů se svítidly v délce 150 m.

Návrh výsadeb doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Jiráskova - Úvaly

Návrh výsadeb doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Jiráskova  - ÚvalyNávrh doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Jiráskova ve městě Úvaly