CELKEM: 1220633

Revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech

Revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v ÚvalechPředmětem projektu je revitalizace parkové plochy na ulici Jiráskova v Úvalech. Dojde k ošetření stávajících dřevin a k výsadbě stromů a keřů. Na stávající vzrostlé stromy budou instalovány ptačí budky.

Daniela Jahnová, 17. 1. 2019 Zobrazit více

Sběrný dvůr Úvaly

Sběrný dvůr ÚvalyCílem projektu je výstavba sběrného dvora pro separaci odpadů na území Středočeského kraje.

Daniela Jahnová, 17. 1. 2019 Zobrazit více

Rozšíření ČOV - návrh studie

Rozšíření stávající čistírny odpadních vod z města Úvaly na kapacitu 9 900 EO.

Petr Matura, 27. 11. 2018 Zobrazit více

Vegetační úpravy areálu ZŠ Úvaly

Předmětem předložené dokumentace je návrh vegetačních úprav areálu základní školy v Úvalech na nám. Arnošta z Pardubic 8.

zde ke staženízde ke staženízde ke staženíNázev projektu – investiční akce

Vegetační úpravy areálu ZŠ Úvaly

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)

Projekt je realizován v rámci dotace Evropského fonu pro regionální rozvoj, Integrovaný regionální operační program

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

431 962,27 Kč (včetně DPH)

Předpokládaný termín

podzim 2018 - jaro 2019

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor životního prostředí a územního rozvoje - Riegerova 897, Úvaly

Stručný popis

Jedná se o cennou plochu zeleně situovanou v bezprostřední blízkosti historického centra města.

Ze strategického a koncepčního pohledu specifikovaného dokumentem „Územní studie – generel městské zeleně města Úvaly“ (ŠTEFL, ŠTEFLOVÁ, 06/2016) daná plocha zeleně navazuje přímo na rozvojový uzel označený jako „Centrum“.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Stávající zeleň areálu je nejednotná, bez jasného konceptu a s téměř minimální edukační funkcí. Stávající zeleň nerespektuje soudobé požadavky na vzhled i funkce areálů takovýchto zařízení a z dlouhodobého pohledu je nestabilní.

Navržený stav zeleně podporuje funkční využití jednotlivých částí areálu a napomáhá jednotlivé části uspořádat, propojovat a sjednocovat. Navržená vegetační prvky rozděluji jednotlivé plochy areálu (rozčlenění areálu, odclonění od okolních ploch, vnitřní kostra objektu) a současně představují různé tematické edukační celky. Důraz je tak kladen nejen na estetické a kompoziční hledisko, ale především a edukační funkci a edukační využití navržené zeleně.

Předložený záměr vegetačních úprav je plně v souladu s výše citovaným koncepčním dokumentem rozvíjející plochy městské zeleně.

Předkládaný projekt navazuje na případnou stavbu sportovního hřiště v dané lokalitě. Jeho realizace však není pro realizaci vegetačních úprav nezbytná.
Předmětem této dokumentace jsou pouze vegetační úpravy. Jiné úpravy nejsou řešeny.

Řešena je pouze vnitřní (oplocená) část areálu ZŠ. Plochy mimo oplocení a před budovou školy směrem k náměstí nejsou předmětem řešení.

Rozpracovanost

V současné době je zpracovávána dokumentace,             říjen 2018 výběr zhotovitele

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server

Projektová dokumentace

ke stažení zde, ke stažení zde, ke stažení zde

Daniela Jahnová, 8. 10. 2018 Zobrazit méně

Realizace ozelenění Úval III.

Předmětem předložených dokumentací je návrh doprovodné zeleně. Současný stav tohoto prostoru neodpovídá svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru a vzhled využívané městské ulice.

Daniela Jahnová, 31. 7. 2018 Zobrazit více

Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu Úval

Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu ÚvalJedná se o společný projekt Povodí Labe a města Úvaly. Jeho účelem je za především zvýšení ochrany pozemků a staveb v okolí potoka Výmola před povodněmi. Druhým cílem je pak zvýšení atraktivity potoka a jeho okolí coby odpočinkové a turistické lokality, včetně propojení doposud oddělených lokalit v Úvalech.

Borecký Petr, 18. 7. 2018 Zobrazit více

Návrh výsadeb doprovodné zeleně v ulici Barákova, Úvaly

Návrh výsadeb doprovodné zeleně v ulici Barákova, ÚvalyPředmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně podél rekonstruované komunikace v ulici Barákova ve městě Úvaly.

Daniela Jahnová, 21. 2. 2018 Zobrazit více

Návrh výsadeb doprovodné zeleně ulice U Přeložky - přechod pro chodce, Úvaly

Předmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně podél na obou stranách přechodu

V současné době se jedná o zatravněné svahy s nekvalitním trávníkem, které jsou náročně pravidelně udržovány kosením

Daniela Jahnová, 21. 2. 2018 Zobrazit více

Návrh výsadeb doprovodné zeleně ulice Jeronýmova, Úvaly

Návrh výsadeb doprovodné zeleně ulice Jeronýmova, ÚvalyPředmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně podél komunikace v ulici Jeronýmova ve městě Úvaly.

Daniela Jahnová, 20. 2. 2018 Zobrazit více

Návrh výsadeb doprovodné zeleně ulice Kladská/ul. Lužická - zatáčka, Úvaly

Návrh výsadeb doprovodné zeleně ulice Kladská/ul. Lužická - zatáčka, ÚvalyPředmětem předložené dokumentace je návrh doprovodné zeleně v zatáčce ulic KLADSKÁ a LUŽICKÁ, ve městě Úvaly.

Daniela Jahnová, 20. 2. 2018 Zobrazit více