III/10165 Úvaly, průtah (ulice 5. května)

Jedná se o celkovou rekonstrukci části silnice III. třídy č. 10165 v průtahu městem Úvaly.

Petr Matura, 10. 8. 2016 Zobrazit více

II/101 Úvaly, průtah

Jedná se o celkovou rekonstrukci části silnice II. třídy č. 101 v průtahu městem Úvaly, za světelnou křižovatkou se silnicí I/12 na konec zástavby směrem na Škvorec.

Petr Matura, 10. 8. 2016 Zobrazit více

Chodník v ul. Na Spojce v úseku ul. Mánesova – Pod Tratí

Stavba chodníku je vedena za severní hranou vozovky ulice Na Spojce. Začátek úpravy je v křižovatce s ulicí Mánesova, kde navržený chodník navazuje na stávající chodník v této ulici. Navržený chodník je veden dále jihozápadním směrem k ulici Sovova a za ní pak dále k ulici Pod Tratí, kde je ukončen. Celková délka je cca 145 m.
Součástí stavby je také návrh dvou přechodů pro chodce přes ulici Na Spojce. Chodník je navržen z betonové dlažby celkové šířky 2,0 m.

Petr Matura, 27. 4. 2016 Zobrazit více

Rekonstrukce veřejného osvětlení v obci Úvaly – lokalita Výpustek

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek, ulice Šafaříkova, Klostermannova, Dobrovského, Guth-Jarkovského, Tylova, Máchova, Grégrova.
Stavba řeší rekonstrukci stávající soustavy VO. Demontovány budou, až na výjimky svítidla VO ze sloupů společnosti ČEZ a távající stožáry VO včetně patic, výložníků, svítidel a elektrovýzbroje, základy stožárů VO a příslušný napájecí kabel VO mezi těmito stožáry a svítidly.

Petr Matura, 11. 3. 2016 Zobrazit více

III/01214 Úvaly u Prahy, průtah – úsek č.1

III/01214 Úvaly u Prahy, průtah – úsek č.1Úsek č.1 řeší rekonstrukci pozemní komunikace III/01214 v ul. Pražská, která prochází městem Úvaly
u Prahy, spolu s přidruženým uličním prostorem – chodníky, autobusová nástupiště a záliv, parkovací a
odstavná stání, veřejné osvětlení, dešťová kanalizace atd.

Petr Matura, 18. 2. 2016 Zobrazit více

Chodník podél silnice č. III/10164 od ulice Diamantová po zastávku BUS – Horoušánky u Prahy

Chodník podél silnice č. III/10164 od ulice Diamantová po zastávku BUS – Horoušánky u PrahyPředmětná stavba bude umístěna podél silnice č. III/10164 v úseku ulic Diamantová – Zahradní. Začátek úpravy bude v křižovatce s ulicí Diamantová. Ukončení chodníku bude v křižovatce s ulicí Zahradní.
V místě stavby je vedena stávající silnice č. III/10164 v extravilánovém charakteru, tzn. asfaltová vozovka s krajnicemi. Umístění je ovšem v intravilánu obce, kde je rychlost vozidel omezena na 50 km/hod. Za krajnicí se nachází pruh komunikační zeleně, ke kterému přiléhají ploty soukromých pozemků. V konci úpravy chodníku se nacházejí dvě protilehlé zastávky BUS s přechodem pro chodce.
Z hlediska inženýrských sítí se v místě nacházejí kabelová vedení nízkého napětí, veřejného osvětlení a sdělovací vedení. Cca v polovině úpravy je přes silnici veden stávající propustek BT DN300. Poblíž autobusové zastávky (v místě před restaurací) je umístěna dřevěná terasa s posezením.

Petr Matura, 18. 2. 2016 Zobrazit více

Lávka pro pěší přes silnici I/12 v Úvalech

Lávka pro pěší přes silnici I/12 v ÚvalechLávka překlene silnici I/12 ve městě Úvaly v místě stávajícího přechodu pro
chodce. Na pravé straně ve směru staničení silnice I/12 je prostor pro budování
lávky a nástupních ramp značně omezen. Nachází se zde příjezdová
komunikace, která je rovnoběžná se silnicí I/12 a v těsné blízkosti se také
nachází výstavba rodinných domů. Na levé straně je terén nezastavěn a
pozvolně klesá směrem od lávky. Nachází se tam pouze náletová zeleň.
Silnice je v místě přemostění vedena v zářezu s hloubkou cca 2 metry. Lávku
je nutno provést nad silnicí ve výšce, která umožňuje bezpečný průjezd všech
vozidel (požadovaný průjezdný profil 4,80m a 0,15m rezerva). Z toho plyne
výška nad okolním terénem cca 3 metry.

Petr Matura, 15. 7. 2015 Zobrazit více

Diskuze k článku:Diskuze je aktivní

V diskuzi je celkem 0 příspěvků

Park Úvaly - Vinice