Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na Slovanech

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na SlovanechCílem tohoto projektu je výstavba zcela nové dvoustupňové základní školy s kapacitou 600 žáků. Investorem této akce je Svazek obcí Povýmolí (Úvaly, Květnice, Dobročovice, Zlatá, Sibřina, Přišimasy).

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliářeRekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Stavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v Úvalech

Stavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v ÚvalechStavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v Úvalech

3. 11. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek, ulice Šafaříkova, Klostermannova, Dobrovského, Guth-Jarkovského, Tylova, Máchova, Grégrova.
Stavba řeší rekonstrukci stávající soustavy VO. Demontovány budou, až na výjimky svítidla VO ze sloupů společnosti ČEZ a stávající stožáry VO včetně patic, výložníků, svítidel a elektrovýzbroje, základy stožárů VO a příslušný napájecí kabel VO mezi těmito stožáry a svítidly.

31. 10. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce objektu MěÚ Arnošta z Pardubic čp. 95

Rekonstrukce objektu MěÚ Arnošta z Pardubic čp. 95Realizací tohoto projektu bude dokončen dlouhodobý záměr vybudování odpovídajícího sídla Městského úřadu v Úvalech nejen pro zaměstnance, ale zejména pro veřejnost.

21. 9. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice HusovaRekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova

21. 9. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce úvalského koupaliště - obnova bazénových van a úpravny vody

Rekonstrukce úvalského koupaliště- obnova bazénových van a úpravny vody

Název projektu – investiční akce

Rekonstrukce úvalského koupaliště - obnova bazénových van a úpravny vody

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)

Usnesení rady města číslo 387/2013 ze dne 18.12.2013

Usnesení rady města číslo 500/2014 ze dne 12.02.2014

Usnesení rady města číslo 861/2014 ze dne 17.09.2014

Referendum ze dne 7. - 8.10.2016

Usnesení rady města R - 336/2017 ze dne 8.8.2017 - schválen zhotovitel projektové dokumentace na obnovu bazénových van a úpravny vody

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

Odhad nákladů stavebních cca. 30 - 60 mil. Kč

Finanční náklady za projektovou dokumentaci - 1.021.240,- Kč vč. DPH

Předpokládaný termín

2017 - 2018

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor investic a dopravy - Riegerova 897, Úvaly

Zhotovitel PD - Centroprojet Group a.s., IČO: 01643541

Stručný popis

Cílem projektu je dosáhnout ve spolupráci města Úvaly rekonstrukce úvalského koupaliště. Primárně by měly být rekonstruovány bazény, čistírna vody a sociální zázemí pro návštěvníky.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Úvalské koupaliště se v současné době nachází v naprosto nevyhovujícím stavu -  betonové stěny bazénů se drolí, čistírna vody je neprovozuschoná, obsluhována pouze manuálně a neumožňuje dávkování chemie dle současných hygienických předpisů.

V roce 2013 bylo provedeno technické zhodnocení stavu koupaliště společností Bazény&Welness spol. s r.o., která zhodnotila stav koupaliště jako havarijní a doporučila urychlou komplexní rekonstrukci.

S ohledem na odhadované náklady (cca 30. mil. Kč a více) bylo zřejmé, že se jedná o investici nad současné možnosti města (resp. tato investice ze strany města by znamenala pozastavení investic do jiných částí úvalské infrastruktury).

Z tohoto důvodu zastupitelstvo města Úvaly rozhodlo o vypsání referenda s otázkou "Jste pro, aby bylo obnoveno úvalské koupaliště, i když o náklady s tím spojené budou kráceny finanční prostředky určené na rekonstrukci infrastruktury a ostatního majetku?".

Tohoto referenda se zúčastnilo 50.24% oprávněných voličů a z nich 75% hlasovalo ANO. Referendum je tedy platné a závazné.

Rozpracovanost

Technický audit a objemová studie

Zpracovává se projektová dokumentace na obnovu bazénových van a úpravny vody

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server

Aktuální dokumentace, audity a posudky jsou ke stažení zde.

Zhodnocení technického stavu koupaliště z roku 2013

Projektová studie rekonstruovaného koupaliště od arch. Mecnerové

15. 9. 2017 Zobrazit méně

Regenerace Nachlingerova parku v Úvalech

Regenerace Nachlingerova parku v ÚvalechPředmětem předložené dokumentace je návrh regenerace Nachlingerova parku v Úvalech. Jedná se o velmi cennou plochu zeleně uprostřed městské zástavby nedaleko samotného centra města Úvaly.
Park se nachází na ulici Pražská, která lemuje jeho jižní okraj a představuje vytíženou dopravní spojnici(rušná komunikace).

19. 7. 2017 Zobrazit více

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšířeníÚvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

27. 4. 2017 Zobrazit více

Výstavba hřiště Na Slovanech

Výstavba hřiště Na SlovanechVýstavba hřiště Na Slovanech o rozměrech 22 x 12 m včetně oplocení a sportovního vybavení pro hry: basket, volejbal, malá kopaná a tenis.
Pro přibližnou představu - hřiště v Horoušanech u obecního úřadu.

5. 4. 2017 Zobrazit více