Realizace ozelenění Úval II.

Realizace ozelenění Úval II.Předmětem předložených dokumentací je návrh doprovodné zeleně.
Současný stav těchto prostorů neodpovídá svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru a vzhled využívané městské ulice.

9. 4. 2018 Zobrazit více

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na Slovanech

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na SlovanechCílem tohoto projektu je výstavba zcela nové dvoustupňové základní školy s kapacitou 600 žáků. Investorem této akce je Svazek obcí Povýmolí (Úvaly, Květnice, Dobročovice, Zlatá, Sibřina, Přišimasy).

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliářeRekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Stavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v Úvalech

Stavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v ÚvalechStavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v Úvalech

3. 11. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek, ulice Šafaříkova, Klostermannova, Dobrovského, Guth-Jarkovského, Tylova, Máchova, Grégrova.
Stavba řeší rekonstrukci stávající soustavy VO. Demontovány budou, až na výjimky svítidla VO ze sloupů společnosti ČEZ a stávající stožáry VO včetně patic, výložníků, svítidel a elektrovýzbroje, základy stožárů VO a příslušný napájecí kabel VO mezi těmito stožáry a svítidly.

31. 10. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice HusovaRekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova

21. 9. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce úvalského koupaliště - obnova bazénových van a úpravny vody

Rekonstrukce úvalského koupaliště- obnova bazénových van a úpravny vody

Název projektu – investiční akce

Rekonstrukce úvalského koupaliště - obnova bazénových van a úpravny vody

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)

Usnesení rady města číslo 387/2013 ze dne 18.12.2013

Usnesení rady města číslo 500/2014 ze dne 12.02.2014

Usnesení rady města číslo 861/2014 ze dne 17.09.2014

Referendum ze dne 7. - 8.10.2016

Usnesení rady města R - 336/2017 ze dne 8.8.2017 - schválen zhotovitel projektové dokumentace na obnovu bazénových van a úpravny vody

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

Odhad nákladů stavebních cca. 30 - 60 mil. Kč

Finanční náklady za projektovou dokumentaci - 1.021.240,- Kč vč. DPH

Předpokládaný termín

2017 - 2018

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor investic a dopravy - Riegerova 897, Úvaly

Zhotovitel PD - Centroprojet Group a.s., IČO: 01643541

Stručný popis

Cílem projektu je dosáhnout ve spolupráci města Úvaly rekonstrukce úvalského koupaliště. Primárně by měly být rekonstruovány bazény, čistírna vody a sociální zázemí pro návštěvníky.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Úvalské koupaliště se v současné době nachází v naprosto nevyhovujícím stavu -  betonové stěny bazénů se drolí, čistírna vody je neprovozuschoná, obsluhována pouze manuálně a neumožňuje dávkování chemie dle současných hygienických předpisů.

V roce 2013 bylo provedeno technické zhodnocení stavu koupaliště společností Bazény&Welness spol. s r.o., která zhodnotila stav koupaliště jako havarijní a doporučila urychlou komplexní rekonstrukci.

S ohledem na odhadované náklady (cca 30. mil. Kč a více) bylo zřejmé, že se jedná o investici nad současné možnosti města (resp. tato investice ze strany města by znamenala pozastavení investic do jiných částí úvalské infrastruktury).

Z tohoto důvodu zastupitelstvo města Úvaly rozhodlo o vypsání referenda s otázkou "Jste pro, aby bylo obnoveno úvalské koupaliště, i když o náklady s tím spojené budou kráceny finanční prostředky určené na rekonstrukci infrastruktury a ostatního majetku?".

Tohoto referenda se zúčastnilo 50.24% oprávněných voličů a z nich 75% hlasovalo ANO. Referendum je tedy platné a závazné.

Rozpracovanost

Technický audit a objemová studie

Zpracovává se projektová dokumentace na obnovu bazénových van a úpravny vody

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server

Aktuální dokumentace, audity a posudky jsou ke stažení zde.

Zhodnocení technického stavu koupaliště z roku 2013

Projektová studie rekonstruovaného koupaliště od arch. Mecnerové

15. 9. 2017 Zobrazit méně

Regenerace Nachlingerova parku v Úvalech

Regenerace Nachlingerova parku v ÚvalechPředmětem předložené dokumentace je návrh regenerace Nachlingerova parku v Úvalech. Jedná se o velmi cennou plochu zeleně uprostřed městské zástavby nedaleko samotného centra města Úvaly.
Park se nachází na ulici Pražská, která lemuje jeho jižní okraj a představuje vytíženou dopravní spojnici(rušná komunikace).

19. 7. 2017 Zobrazit více

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšířeníÚvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

27. 4. 2017 Zobrazit více

Výstavba hřiště Na Slovanech

Výstavba hřiště Na SlovanechVýstavba hřiště Na Slovanech o rozměrech 22 x 12 m včetně oplocení a sportovního vybavení pro hry: basket, volejbal, malá kopaná a tenis.
Pro přibližnou představu - hřiště v Horoušanech u obecního úřadu.

5. 4. 2017 Zobrazit více