Park Úvaly - Vinice

Park Úvaly - ViniceKoncepčně je cílem projektu vytvoření parkové úpravy pozemku v Úvalech – Na vinici, s rozhodujícím podílem nové parkové výsady a rekreační zeleně s vybavením o prvky volnočasových aktivit. Park logicky navazuje na plánovaný rozvoj obce se zaměřením na posílení ekologické funkce celé lokality na Vinici a na již realizované akce (např.: Alej Úvalských dětí).

30. 7. 2018 Zobrazit více

Realizace ozelenění Úval II.

Realizace ozelenění Úval II.Předmětem předložených dokumentací je návrh doprovodné zeleně.
Současný stav těchto prostorů neodpovídá svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru a vzhled využívané městské ulice.

9. 4. 2018 Zobrazit více

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na Slovanech

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na SlovanechCílem tohoto projektu je výstavba zcela nové dvoustupňové základní školy s kapacitou 600 žáků. Investorem této akce je Svazek obcí Povýmolí (Úvaly, Květnice, Dobročovice, Zlatá, Sibřina, Přišimasy).

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliářeRekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Stavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v Úvalech

Stavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v ÚvalechStavební úpravy objektu TESKO dům pro základní školu v Úvalech

3. 11. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek, ulice Šafaříkova, Klostermannova, Dobrovského, Guth-Jarkovského, Tylova, Máchova, Grégrova.
Stavba řeší rekonstrukci stávající soustavy VO. Demontovány budou, až na výjimky svítidla VO ze sloupů společnosti ČEZ a stávající stožáry VO včetně patic, výložníků, svítidel a elektrovýzbroje, základy stožárů VO a příslušný napájecí kabel VO mezi těmito stožáry a svítidly.

31. 10. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice HusovaRekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova

Název projektu – investiční akce

Rekonstrukce náměstí Arnošta z Pardubic a ulice Husova

Kdy a jak schválen orgány města (snesení)

Usnesení rady města č. 56/2009 ze dne 23.2.2009

Usnesení rady města č. 260/2009 ze dne 19.11.2009

Usnesení rady města č. R-374/2017 ze dne 5.9.2017

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

Celkové náklady: 53.227.506,45 Kč včetně DPH

Z toho město má finanční podíl 36.762.615,245 Kč včetně DPH

Z toho Krajská správa a údržba silnic má finanční podíl 16.464.891,205 Kč včetně DPH

Předpokládaný termín

10/2017 – 08/2018

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor investic a dopravy - Riegerova 897, Úvaly

Stručný popis

Komplexní rekonstrukce Husovy ulice a náměstí Arnošta z Pardubic

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Řešené území je vymezeno ulicí Husova v úseku od železničního přejezdu k náměstí Arnošta z Pardubic, dále prostorem náměstí, prostorem kolem provizorní školní jídelny, prostorem před kostelem, a ulicí Riegrova v úseku od náměstí po křížení s ulicí v Podhájí včetně rekonstrukce ulice Podhájí. Celkem se jedná o cca 14 400 m2 veřejných ploch. Územím prochází stávající sil. III/01214, vydlážděná žulovými kostkami. V přidruženém prostoru komunikace a v prostoru náměstí jsou torza stávajících asfaltových chodníků nevyhovujících parametrů v dezolátním stavu, jejichž rekonstrukce mj. předmětem tohoto projektu.

Rozpracovanost

Příprava staveniště, zahájení prací 10/2017.

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …)

Vizualizace zde ke stažení

Kompletní projektová dokumentace zde ke stažení

Záznam z veřejného projednání organizace dopravy na náměstí Arnošta z Pardubic v ulici Husova během výstavby, které proběhlo 1.3.2017, můžete zhlédnout na videokanálu města zde.

21. 9. 2017 Zobrazit méně

Rekonstrukce úvalského koupaliště - obnova bazénových van a úpravny vody

Rekonstrukce úvalského koupaliště- obnova bazénových van a úpravny vody

15. 9. 2017 Zobrazit více

Regenerace Nachlingerova parku v Úvalech

Regenerace Nachlingerova parku v ÚvalechPředmětem předložené dokumentace je návrh regenerace Nachlingerova parku v Úvalech. Jedná se o velmi cennou plochu zeleně uprostřed městské zástavby nedaleko samotného centra města Úvaly.
Park se nachází na ulici Pražská, která lemuje jeho jižní okraj a představuje vytíženou dopravní spojnici(rušná komunikace).

19. 7. 2017 Zobrazit více

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšířeníÚvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

27. 4. 2017 Zobrazit více