Rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Čelakovského, Foersterova, Bezručova Úvaly - zpracování projektové dokumentace

Předmětem stavby je uložení kabelů veřejného osvětlení do země a instalace nových stožárů a svítidel.

24. 8. 2018 Zobrazit více

Veřejné osvětlení v ulicích V. Špály, Švermova a Slovinská - zpracování projektové dokumentace

Doplnění veřejného osvětlení v určitých úsecích v ulicích V. Špály, Švermova a Slovinská.

24. 8. 2018 Zobrazit více

Park Úvaly - Vinice

Park Úvaly - ViniceKoncepčně je cílem projektu vytvoření parkové úpravy pozemku v Úvalech – Na vinici, s rozhodujícím podílem nové parkové výsady a rekreační zeleně s vybavením o prvky volnočasových aktivit. Park logicky navazuje na plánovaný rozvoj obce se zaměřením na posílení ekologické funkce celé lokality na Vinici a na již realizované akce (např.: Alej Úvalských dětí).

30. 7. 2018 Zobrazit více

Realizace ozelenění Úval II.

Realizace ozelenění Úval II.Předmětem předložených dokumentací je návrh doprovodné zeleně.
Současný stav těchto prostorů neodpovídá svým vzhledem soudobým požadavkům na kvalitu veřejného prostoru a vzhled využívané městské ulice.

9. 4. 2018 Zobrazit více

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na Slovanech

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na SlovanechCílem tohoto projektu je výstavba zcela nové dvoustupňové základní školy s kapacitou 600 žáků. Investorem této akce je Svazek obcí Povýmolí (Úvaly, Květnice, Dobročovice, Zlatá, Sibřina, Přišimasy).

Název projektu – investiční akce

Výstavba nové svazkové dvoustupňové základní školy na Hostíně

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)

Usnesení rady města MR-1289-2015 ze dne 14.4.2015

Usnesení rady města MR-2181-2016 ze dne 14.6.2016

Usnesení zastupitelstva Z-18/2016 ze dne 18.2.2016

Usnesení zastupitelstva Z-68/2016 ze dne 23.6.2016

Usnesení komise pro výstavbu a investice ze dne 11.1.2017

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

Náklady na projektovou dokumentace - 13 000 000 Kč včetně DPH

Předpokládané celkové výdaje na stavební práce:           420.000.000 Kč

Předpokládaný termín

Jedná se o finančně a časově náročný projekt realizace výstavby objektů zcela nové základní školy na pozemku jihovýchodně od silnice II/101 - Škvorecká. Tento pozemek je určen k zástavbě školou na základě územní studie projektu Hostín z roku 2008. Původně navrhované umístění nové školy u ulice Polská bylo změněno kvůli nesouhlasu vlastníků sousedících nemovitostí v této ulici se stavbou školy.

Zahájení realizace projektu:  2016

Ukončení fyzické realizace projektu: 2020 - 2021

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor investic a dopravy - Riegerova 897, Úvaly
Dobrovolný svazek obcí Povýmolí

Stručný popis

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Cílem projektu výstavby nové základní školy je systémové řešení nedostatku kapacit míst v základním školství v regionu Úvalsko. Realizace nové školy uspokojí spolu se stávající základní školou na Náměstí Arnošta z Pardubic potřeby pro cca 12 000 obyvatel regionu (zahrnuje i okolní obce).

Rozpracovanost

Architektonická  studie. V současné době dokončení projektu pro územní rozhodnutí a jednání s ŘSD a Českými Radiokomunikacemi o podmínkách výstavby

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …)

Projektová dokumentace pro ÚR je ke stažení zde.

Architektonická studie ke stažení zde.
(Původní návrh situovaný k ulici Polská je zde ke stažení)

Prezentace projektu školy zde ke stažení

Odhad nákladů na výstavbu zde ke stažení

Stavební program ke stažení zde.

Záznam z veřejné diskuse k původnímu projektu školy u ulice Polská ze dne 17.10.2016 k dispozici zde

20. 2. 2018 Zobrazit méně

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Rekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliářeRekonstrukce autobusových zastávek a městského mobiliáře

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek

Rekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita VýpustekRekonstrukce VO v obci Úvaly – lokalita Výpustek, ulice Šafaříkova, Klostermannova, Dobrovského, Guth-Jarkovského, Tylova, Máchova, Grégrova.
Stavba řeší rekonstrukci stávající soustavy VO. Demontovány budou, až na výjimky svítidla VO ze sloupů společnosti ČEZ a stávající stožáry VO včetně patic, výložníků, svítidel a elektrovýzbroje, základy stožárů VO a příslušný napájecí kabel VO mezi těmito stožáry a svítidly.

31. 10. 2017 Zobrazit více

Rekonstrukce úvalského koupaliště - obnova bazénových van a úpravny vody

Rekonstrukce úvalského koupaliště- obnova bazénových van a úpravny vody

15. 9. 2017 Zobrazit více

Regenerace Nachlingerova parku v Úvalech

Regenerace Nachlingerova parku v ÚvalechPředmětem předložené dokumentace je návrh regenerace Nachlingerova parku v Úvalech. Jedná se o velmi cennou plochu zeleně uprostřed městské zástavby nedaleko samotného centra města Úvaly.
Park se nachází na ulici Pražská, která lemuje jeho jižní okraj a představuje vytíženou dopravní spojnici(rušná komunikace).

19. 7. 2017 Zobrazit více

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

Úvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšířeníÚvaly splašková kanalizace - II. etapa - rozšíření

27. 4. 2017 Zobrazit více