Obchodní centrum Pražská

Obchodní centrum PražskáCílem projektu je výstavba a provozování obchodního centra střední velikosti, které by obsluhovalo Úvaly a okolní obce. Obchody by měly doplnit, rozšířit a zkvalitnit již existující obchodní síť v Úvalech

Název projektu – developerského záměru

Obchodní centrum Pražská

Investor

R.P. Úvaly s.r.o., člen skupiny EXAFIN

Kdy a jak schválen

Území je schváleno k zástavbě dle platného územního plánu od roku 2004 coby obytné území, ve kterém jsou připuštěny výstavby obchodů a veřejné vybavenosti

Projekt v tuto chvíli prochází veřejnou diskusí

Předpokládaný termín dokončení

Stručný popis

Společnost R.P. Úvaly plánuje v místě stávajícího pole poblíž křižovatky Jirenská výstavbu a provozování obchodního centra střední velikosti, které by obsluhovalo Úvaly a okolní obce. Obchody by měly doplnit, rozšířit a zkvalitnit již existující obchodní síť v Úvalech a měly by být složeny tak, aby doplňovaly již existující síť a zároveň neměly likvidační dopad na obchody v centru města Úvaly. Součástí obchodního centra bude prodejna LIDL.

Investor  a město se předběžně dohodli na následujících parametrech výstavby:

1. architektonická i materiálová skladba centra bude volena tak, aby se jednalo o reprezentativní vizitku města. Budou voleny ekologické materiály, technologie a s vodou v areálu bude hospodařeno tak, aby se srážkové vody zasakovaly v místě. Energeticky bude obchodní centrum orientováno na maximální soběstačnost a minimalizaci uhlíkové stopy.

2. investor vybuduje přístupový chodník k ulici Pražská tak, aby centrum bylo snadno dostupné pro pěší a cyklisty

3. centrum bude od stávající výstavby na horním Úvaláku odděleno zeleným valem, osvětlení centra bude realizováno tak, aby neprodukovalo světelný smog

4. Součástí obchodního centra bude řešení zeleně schválené zahradním architektem města, včetně stromů a ušlechtilých travin

5. investor přispěje městu Úvaly částku 5 mil. Kč, která bude věnována na zlepšení uliční infrastruktury v oblasti horního Úvaláku.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, typ zástavby, počet BJ, popis lokality, zajímavosti lokality, … …)

Lokalita pro výstavbu byla zvolena po diskusi se zástupci města, především tak, aby byla snadno dostupná a zároveň nezatěžovala dopravou intravilán města. Výhodou lokality je i její dobrá dostupnost pro centrální a severní lokality Úval, kde doposud bylo zajištění obchodní sféry slabé.

Rozpracovanost

Projekt je ve fázi studie a bude projednáván v komisích rady města.

Další dokumenty - fotodokumentace,propagační letáky, odkazy na server

Obrázek 1Obrázek 2Orázek 3Obrázek 4Obrázek 5

20. 3. 2018 Zobrazit méně

Lokalita Cukrovar – transformace brownfieldu

Lokalita Cukrovar – transformace brownfielduCílem projektu je revitalizace a transformace původního průmyslového areálu bývalého cukrovaru v moderní společensko-obchodní centrum města. Záměr vychází ze Strategického rozvojového plánu města.

Úvaly - Vinice

Úvaly - ViniceHlavním cílem studie Úvaly - Vinice bylo nalézt vhodné funkční a provozní využití řešeného území v návaznosti na stávající urbanistickou strukturu, polohu v obci, v návaznosti na přírodní prvky.

Výstavba souboru 4 rodinných domů v Radlické čtvrti

Výstavba souboru 4 rodinných domů v Radlické čtvrtiJedná se o výstavbu 4 rodinných domů se samostatnou ulicí na konci Radlické čtvrti. Projekt navazuje na ulici Rokycanova

Výstavba polyfunkčního Domu na náměstí Svobody v Úvalech

Výstavba polyfunkčního Domu na náměstí Svobody v ÚvalechSpolečnost Fisolta plus s.r.o. plánuje na místě stávajícího objektu (je zde umístěno fitcentrum a pošta) a parkoviště postavit polyfunkční dům s komerčními prostory, byty a podzemním parkovištěm.