Mateřská škola Úvaly prošla šetřením spokojenosti rodičů - a obstála!

28.05.2018

Ve dnech 12.3 - 30.3.2018 prošla naše mateřská škola nezávislým šetřením spokojenosti a fungování. Toto šetření zahrnovalo všechna pracoviště - Kollárovu, Pražskou i Cukrovar. V rámci šetření formou dotazníků byli osloveni všichni rodiče, zúčastnilo se aktivně přes 60%.

Účast na dotazování lze považovat za dostačující pro vyhodnocení a umožňuje vytvořit vypovídající obraz o tom, jak fungování MŠ nahlížejí rodiče. Celá řada rodičů v prostoru pro volné odpovědi zpracovala své podněty velmi pečlivě. Je z toho patrný zájem o fungování školky. Všem rodičům moc děkujeme a závěry ze šetření směřující ke zlepšení práce naší školky budeme postupně aplikovat.

Na kompletní výsledky evaluace se můžete podívat přímo na stránkách mateřské školy Úvaly.

Úvalská základní škola získá vybavenou laboratoř fyziky, chemie a další moderní zázemí

19.04.2018

Úvalská školaŠkolství je jednou z priorit úvalské radnice. Základem jsou pochopitelně schopní učitelé a učitelky, ale tito zase potřebují dobré vybavení, aby mohli s dětmi dobře pracovat. Jsme proto moc rádi, že Úvaly uspěly v programu IROP a díky tomu můžeme v letošním a příštím roce naši základní školu vybavit:

- moderní laboratoří/ učebnou fyziky a chemie
- zcela novou konektivitou (WiFi, kabeláže, řídící servery)
- dosadbou výukové a okrasné zeleně na pozemcích školy

Naše škola se tak v této oblasti zařadí mezi nejlépe vybavené školy v regionu.

Náklady projektu budou činit téměř 7 milionů Kč, z toho bude 6,3 milionů Kč činit dotace, zbývající částku budou spolufinancovat město a škola ze svého rozpočtu. Projekt bude s ohledem na nezbytné stavební úpravy realizován v období listopad 2018 – červen 2019.

Konkursní komise doporučila nového ředitele Základní školy v Úvalech - pana Lukáše Kunce

03.04.2018

Lukáš Kunc28. března 2018 proběhlo konkursní řízení na nového ředitele/ novou ředitelku Základní školy v Úvalech. Konkursní řízení nakonec přilákalo 4 kvalitní kandidáty/ kandidátky.

Z nich konkursní komise doporučila radě města jako vítěze pana Lukáše Kunce. Pan Lukáš Kunc má 15 letou učitelskou praxi na střední škole, organizoval mnoho školních a mimoškolních aktivit na svém stávajícím působišti. Mnoho obyvatel Úval ho také zná z úvalského tenisu.

Konkursní komisi pan Kunc zaujal svojí moderní vizí dalšího rozvoje úvalské základní školy a nakažlivě pozitivním přístupem k úkolům, které na něj budou čekat.

Rada města Úvaly by měla doporučení konkursní komise schválit na svém dubnovém jednání.
Panu Kuncovi k vítězství v konkursu blahopřejeme a jsme si jisti, že stávající ředitel Základní školy v Úvalech, pan Jaroslav Březka, předá školu do dobrých rukou. Pokud se nestane nic nečekaného, ujme se pan Kunc ředitelské pozice k 1.8.2018.

Vizi a koncepci dalšího rozvoje Základní školy v Úvalech z pera pana Lukáše Kunce si můžete přečíst zde.

Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech
Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech se bude konat dne 3. dubna 2018, náhradní termín bude 20. dubna 2018.
________________________________________________________________________

Tisková konference ministryně školství Kateřiny Valachové v Úvalech o programu budování kapacit základních škol v obcích a městech v okolí Prahy dne 20.4.2017

Provoz mateřské školy o letních prázdninách
Mateřská škola bude od 3.7.2017 do 4.8.2017 uzavřena. Bližší informace zde

Zápis dětí do mateřské školy v Úvalech
se koná ve středu 3.5.2017 od 7.00 do 15.00 hodin a ve čtvrtek 4.5.2017 od 10.00 do 17.00 hodin. Bližší informace zde. Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání ke stažení zde.
Den otevřených dveří s koná ve středu 26.4.2017 dopoledne od 10.00 do 11.30 hodin, odpoledne od 15.00 do 17.00 hodin.

Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech
Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech se bude konat dne 7. dubna 2017, náhradní termín bude 21. dubna 2017.

Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2015/2016 - Základní škola Úvaly, okres Praha-východ ke stažení zde
Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2015/2016 - Mateřská škola Úvaly, Kollárova 1260, okr. Praha-východ ke stažení zde
Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2015/2016 - Městský dům dětí a mládeže Úvaly ke stažení zde.

Inspekční činnost v Mateřské škole Kollárova
Dne 5.10.2016 provedla Česká školní inspekce v Mateřské škole Úvaly, Kollárova 1260, okr. Praha-východ inspekci. Inspekční zprávu zveřejňujeme zde. Jsme velmi rádi, že došlo k výraznému zlepšení v naší mateřské škole a inspekční zpráva je bez výhrad. Paní ředitelce Hájkové gratulujeme a jí i jejímu kolektivu učitelek děkujeme.

Základní umělecká škola, Český Brod vyhlašuje Talentové přijímací zkoušky
pro školní rok 2016-2017 pro města Český Brod a Úvaly ke stažení zde

Provoz mateřské školy o letních prázdninách
Mateřská škola bude od 1.7.2016 do 29.7.2016 uzavřena. Bližší informace zde.

Zápis dětí do mateřské školy v Úvalech
se koná v úterý 5.4.2016 od 7.00 do 15.00 hodin a ve středu 6.4.2016 od 10.00 do 17.00 hodin.Bližší informace zde.
Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání ke stažení zde

Burza dětského oblečení a hraček v mateřské škole
bližší informace zde

Termín zápisu do 1. ročníku základní školy v Úvalech
I.termín je 29.1.2016, II. termín je 12.2.2016

Inspekční činnost v MŠ
Ve dnech 3.11.až 6.11.2015 provedla Česká školní inspekce v Mateřské škole Úvaly, Kollárova 1260, okr. Praha-východ inspekci. Inspekční zpráva zveřejněna na stránkách ČŠI, vyjádření ředitelky mateřské školy k inspekční zprávě zde.

Evaluace (hodnocení) MŠ Kollárova
Zpráva z března 2015 je ke stažení zde. Evaluaci zpracovaly PhDr. Simona Hoskovcová, PhD.a  PhDr. Eliška Kodyšová, PhD.