Úvalská základní škola získá vybavenou laboratoř fyziky, chemie a další moderní zázemí

19.04.2018

Úvalská školaŠkolství je jednou z priorit úvalské radnice. Základem jsou pochopitelně schopní učitelé a učitelky, ale tito zase potřebují dobré vybavení, aby mohli s dětmi dobře pracovat. Jsme proto moc rádi, že Úvaly uspěly v programu IROP a díky tomu můžeme v letošním a příštím roce naši základní školu vybavit:

- moderní laboratoří/ učebnou fyziky a chemie
- zcela novou konektivitou (WiFi, kabeláže, řídící servery)
- dosadbou výukové a okrasné zeleně na pozemcích školy

Naše škola se tak v této oblasti zařadí mezi nejlépe vybavené školy v regionu.

Náklady projektu budou činit téměř 7 milionů Kč, z toho bude 6,3 milionů Kč činit dotace, zbývající částku budou spolufinancovat město a škola ze svého rozpočtu. Projekt bude s ohledem na nezbytné stavební úpravy realizován v období listopad 2018 – červen 2019.

Konkursní komise doporučila nového ředitele Základní školy v Úvalech - pana Lukáše Kunce

03.04.2018

Lukáš Kunc28. března 2018 proběhlo konkursní řízení na nového ředitele/ novou ředitelku Základní školy v Úvalech. Konkursní řízení nakonec přilákalo 4 kvalitní kandidáty/ kandidátky.

Z nich konkursní komise doporučila radě města jako vítěze pana Lukáše Kunce. Pan Lukáš Kunc má 15 letou učitelskou praxi na střední škole, organizoval mnoho školních a mimoškolních aktivit na svém stávajícím působišti. Mnoho obyvatel Úval ho také zná z úvalského tenisu.

Konkursní komisi pan Kunc zaujal svojí moderní vizí dalšího rozvoje úvalské základní školy a nakažlivě pozitivním přístupem k úkolům, které na něj budou čekat.

Rada města Úvaly by měla doporučení konkursní komise schválit na svém dubnovém jednání.
Panu Kuncovi k vítězství v konkursu blahopřejeme a jsme si jisti, že stávající ředitel Základní školy v Úvalech, pan Jaroslav Březka, předá školu do dobrých rukou. Pokud se nestane nic nečekaného, ujme se pan Kunc ředitelské pozice k 1.8.2018.

Vizi a koncepci dalšího rozvoje Základní školy v Úvalech z pera pana Lukáše Kunce si můžete přečíst zde.

Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech
Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech se bude konat dne 3. dubna 2018, náhradní termín bude 20. dubna 2018.
________________________________________________________________________

Tisková konference ministryně školství Kateřiny Valachové v Úvalech o programu budování kapacit základních škol v obcích a městech v okolí Prahy dne 20.4.2017

Provoz mateřské školy o letních prázdninách
Mateřská škola bude od 3.7.2017 do 4.8.2017 uzavřena. Bližší informace zde

Zápis dětí do mateřské školy v Úvalech
se koná ve středu 3.5.2017 od 7.00 do 15.00 hodin a ve čtvrtek 4.5.2017 od 10.00 do 17.00 hodin. Bližší informace zde. Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání ke stažení zde.
Den otevřených dveří s koná ve středu 26.4.2017 dopoledne od 10.00 do 11.30 hodin, odpoledne od 15.00 do 17.00 hodin.

Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech
Zápis žáků do 1. ročníku základní školy v Úvalech se bude konat dne 7. dubna 2017, náhradní termín bude 21. dubna 2017.

Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2015/2016 - Základní škola Úvaly, okres Praha-východ ke stažení zde
Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2015/2016 - Mateřská škola Úvaly, Kollárova 1260, okr. Praha-východ ke stažení zde
Výroční zpráva o činnosti za školní rok 2015/2016 - Městský dům dětí a mládeže Úvaly ke stažení zde.

Inspekční činnost v Mateřské škole Kollárova
Dne 5.10.2016 provedla Česká školní inspekce v Mateřské škole Úvaly, Kollárova 1260, okr. Praha-východ inspekci. Inspekční zprávu zveřejňujeme zde. Jsme velmi rádi, že došlo k výraznému zlepšení v naší mateřské škole a inspekční zpráva je bez výhrad. Paní ředitelce Hájkové gratulujeme a jí i jejímu kolektivu učitelek děkujeme.

Základní umělecká škola, Český Brod vyhlašuje Talentové přijímací zkoušky
pro školní rok 2016-2017 pro města Český Brod a Úvaly ke stažení zde

Provoz mateřské školy o letních prázdninách
Mateřská škola bude od 1.7.2016 do 29.7.2016 uzavřena. Bližší informace zde.

Zápis dětí do mateřské školy v Úvalech
se koná v úterý 5.4.2016 od 7.00 do 15.00 hodin a ve středu 6.4.2016 od 10.00 do 17.00 hodin.Bližší informace zde.
Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání ke stažení zde

Burza dětského oblečení a hraček v mateřské škole
bližší informace zde

Termín zápisu do 1. ročníku základní školy v Úvalech
I.termín je 29.1.2016, II. termín je 12.2.2016

Inspekční činnost v MŠ
Ve dnech 3.11.až 6.11.2015 provedla Česká školní inspekce v Mateřské škole Úvaly, Kollárova 1260, okr. Praha-východ inspekci. Inspekční zpráva zveřejněna na stránkách ČŠI, vyjádření ředitelky mateřské školy k inspekční zprávě zde.

Evaluace (hodnocení) MŠ Kollárova
Zpráva z března 2015 je ke stažení zde. Evaluaci zpracovaly PhDr. Simona Hoskovcová, PhD.a  PhDr. Eliška Kodyšová, PhD.