Juniorem města Úvaly pro rok 2016 se stal Břetislav Hájek

Na akci Rozsvícení vánočního stromu bylo již tradičně předáváno ocenění Junior města Úvaly.  Pro rok 2016 získal ocenění Břetislav Hájek za mimořádný úspěch v oblasti vědy a techniky - vynikající umístění v soutěži Google Code-in.
Letošní soutěže ve vývoji neziskových počítačových programů se zúčastnilo 980 studentů ze 65 zemí, sedmnáctiletý Břetislav, student gymnázia v Českém Brodě získal hlavní cenu a jako jeden ze dvou nejúspěšnějších řešitelů a nejlepší zástupce Evropy, kteří nejvíce přispěli k vývoji softwaru byl pozván na stáž do hlavního sídla společnosti Google do San Franciska.

Přejeme mu mnoho dalších úspěchů ve studiu i v soukromém životě.
________________________________________________________________________

Kdo bude Junior roku 2016?

Již se stalo tradicí, že se první adventní neděli na akci Rozsvícení vánočního stromu předává ocenění  „Junior města Úvaly". Toto ocenění je udělováno za vykonání výjimečného činu, podání výjimečného výkonu nebo reprezentaci města na výjimečné úrovni v oblasti kultury, sportu, vědy a techniky, morálky a etiky, mezilidských vztahů, ochrany přírody a podobmě. Kandidáti na ocenění by měli být nominováni školskými zařízeními, místními organizacemi a spolky, Policií ČR, městem Úvaly nebo občany města. Nominační formulář lze doručit do podatelny MěÚ Úvaly nejpozději do 31.10.2016.

Pravidla pro ocenění „Junior města Úvaly" ke stažení zde
Nominační formulář ke stažení zde

_______________________________________________________________________

Juniorem města Úvaly pro rok 2015 se stala Sára Konečná

Na akci Rozsvícení vánočního stromu bylo již tradičně předáváno ocenění Junior města Úvaly.  Pro rok 2015 získala ocenění Sára Konečná za vynikající výsledky v oblasti sportu – karate. Jedenáctiletá Sára je členkou Karate sport Úvaly, v květnu 2015 vybojovala 1. místo  na Mistrovství Evropy JKA – kata ve své kategorii a zároveň získala 3. místo v kumite. Kromě toho, že je mistryní Evropy dosahuje dlouhodobě výborných výsledků v národních soutěžích (všechny výsledky zveřejněny na www.sportuvaly.cz).

Přejeme jí mnoho dalších sportovních úspěchů.

________________________________________________________________________