Úvaly bez bariérÚvaĺy bez bariér

 

Technická mapa Úval a GeoportálGeoportál

 

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

Aplikace CityVizor

 

Investiční mapa města

Investiční mapa města

 

Digitální povodňový plán
Povoden

 

Aktuální příjezdy a odjezdy vlakůInformační tabule o odjezdech a příjezdech vlaků

 

Aktuální odjezdy autobusů

Aktuální odjezdy autobusů

 

Bezpečné Úvaly

Bezpečné Úvaly

 

Aktuální stav hladin vodních toků v Úvalech

Výmola

 

Kamery v ÚvalechÚvaly živě

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Czech POINT

 

facebook

 

posemberi

 

Street Art Úvaly

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 23
DNES: 1211
TÝDEN: 2698
CELKEM: 1412205

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Stránka

Dobrý den, plánuje se nejak posilit autobus linka do radlicke ctvrti? Stehujeme se do ul Lipanska a prijde mi to z vlak nadrazi pesky dost daleko. Hodne se tam stavi, tak asi bude chtit vic lidi.. Dekuji za odpoved, Alena Pešková (Vloženo 04.07.2019)

Dobrý den paní Pešková, 

vím, že jsme spolu byli v kontaktu asi cca před rokem, když jste zvažovali stěhování do Úval. Vybrali jste si Radlickou čtvrť, což je dobrá volba, protože tam žijí fajn lidé. Určitě jste si také byli vědomi toho, kde Radlická čtvrť leží a že je to na vlak cca 20 minut pěšky, což v konečném důsledku prospívá fyzické zdatnost zejších obyvatel  :-)

Jízdní řády autobusu 391 jsou nastaveny tak, aby byl autobus využíván a nevozil jen "vzduch". Tento autobus jezdí v pendlu, takže obyvatelé Radlické čtvrti jezdí busem 391 buď směr úvalské nádraží nebo směr nádraží Klánovice a obdobně to platí, když se vlakem vrací. 

V Úvalech se snažíme veřejnou dopravu neustále zlepšovat, takže pokud budete mít konkrétní připomínky na hodiny, kdy Vám spoj chybí, neváhejte a napište mi a nebo, jelikož jsme ve čtvrti sousedé (bydlím v Chelčického ulici), se zastavte a můžeme to probrat u kafe u plotu :-)

S pozdravem a přáním dobrého bydlení v Radlické čtvrti (Skeříkově)!

Petr Borecký, starosta města, 12.07.2019
Dobrý den pane starosto, křižovatka na Škvorecká u světel je velmi nebezpečná pro chodce. Bylo by možné umístit zde značky pozor chodci? Byla jsem svědkem, kdy odbočující auta porazila chodce, sanitky, policie, obrys těla na vozovce... Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že auta odbočují ve chvíli, kdy je zelená pro chodce a vůbec nepočítají s tím, že by tam mohl být chodec. Jako by vůbec nebyli nepřipraveni na tuto eventualitu. Jedou rychle, málokdo se chová normálně. (Vloženo 05.07.2019)

Dobrý den paní Chudá, 

pokud máte na mysli křižovatku u Penny, tam v současné době neplánujeme žádné úpravy. Křižovatka je přehledná. Pokud se tam stávají nehody s účastí chodců, tak je to čistě a jen buď nepozorností chodce nebo řidičů nebo jejich bezohledností.  

Tady jednoduše platí základní poučka, že semafor a dopravní značení samo o sobě ještě nikdy nikoho nezachránilo a člověk se musí rozhlédnout než vstoupí do vozovky, i když má zelenou. 

S pozdravem

Petr Borecký, starosta města, 12.07.2019
blbý den. zajimalo by mě který člen na radnici který si vozí zadek v autě a nikdy asi nejel busem nechal bez nahrady zrusit stanici slovany. pritom se mohla posunout k BILLe aby lidi mohli normalne používat dopravu kterou si platime za svoje penize . ten sverazny jedinec ktery to mel na starost, tomu bych mile rad projevil fyzicky svuj nazor na danou situaci. asi mate na radnici spoustu elementu ktere by bylo treba eliminovat, vcetne vedeni ktere stoji za ..... Michal (Vloženo 09.07.2019)

Krásný den Vám přeji Michale, 

nebude tomu věřit, ale chůze (zejména rychlá) má pozitivní vliv na fyzické zdraví člověka. U kardiovaskulárních chorob vědci dokonce zjistili snížení incidence až  o 31%. Chůze ale také prospívá mozkovým buňkám a má i pozitivní vliv na inteligenci. Dle vědců se z pohledu evoluce naše mozky vyvíjely za pohybu. „Muži ušli deset až dvacet kilometrů denně a ženy zhruba polovinu,“ tvrdí  antropolog Richard Wrangham. Prvním opravdovým maratónským běžcem našeho druhu byl zlý predátor známý jako Homo erectus. Jakmile se druh Homo erectus před dvěma miliony let vyvinul, začal se stěhovat. Stejně tomu bylo u našich přímých předků Homo sapiens. 

Takže možnost chůze od zastávky Pivovar byste měl zejména ve Vašem případě vnímat jako blahodárnou pro Vaši fyzickou i mentální úroveň. No a pak, až se budete procházet, tak časem zjistíte, že dočasné zrušení zastávky busu směr Slovany bylo nezbytné a prostor u Billy pro zřízení dočasné zastávky je nevhodný.  

Svěžímu vzduchu a chůzi zdar! 

Petr Borecký, starosta města, 12.07.2019
Dobrý den pane Starosto, na stránkách města bohužel nemohu najít odpověď na moji otázku, a proto bych se ráda zeptala, zda je zde nějakým způsobem řešeno venčení psů. Máme zde vyhlášku, která by omezovala volné pobíhání psů bez vodítka? Já mám svého psa vždy na vodítku, bohužel se ale setkávám s pejskaři, které své psy uvázané nemají, pobíhají volně bez košíků a zároveň psi nereagují na přivolávací pokyn psovoda a jsou agresivní. Je jen otázkou času, než se tito dva psovodi setkají a stane se neštěstí, ať už v podobě pokousání psa psem a nebo kolemjdoucích. Děkuji za vyjádření či případný link, kde bych si mohla vyhlášku přečíst. Hezký den, Barbora (Vloženo 12.07.2019)

Dobrý den Barboro, 

pravidla pro pohyb a venčení psů v Úvalech upravuje vyhláška z roku 2014, která zakazuje venčení psů bez vodítka mimo vyhrazené prostory. Jde tedy o přestupek. V těchto případech, pokud není s majitelem rozumná domluva a majitel psa se chová arogantně, volejte rovnou městskou policii.

Odkaz na vyhlášku je zde: e_download.php?file=data/messages/obsah104_2.pdf&original=2-2014+voln%C3%BD+pohyb+ps%C5%AF.pdf

S pozdravem 

 

Petr Borecký, starosta města, 12.07.2019
Dobrý den, pane starosto. Nejsem sice z Úval, nicméně v nich přestupuji z vlaku do autobusu. Chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné předat tento podnět někomu, kdo dělá jízdní řády autobusů, aby autobusy odjížděly až po příjezdu vlaků z Kolína. Současný stav je takový, že všechny autobusy odjíždějí buď s příjezdem těchto vlaků, nebo 1 - 3 minuty před ním. Děkuji Nováková (Vloženo 23.06.2019)

Dobrý den paní Nováková, 

tuto záležitost jsme s ROPIDem již několikrát řešili a chápu, že je to k vzteku. Fakticky jde o to, že jízdní řády autobusů jsou stanovovány tak, aby navazovaly na vlaky jedoucí od Prahy, kterými přijíždí výrazná většina cestujících. 

Pozdržet linky busů o několik minut tak, aby počkaly i na vlaky od Kolína by pak znamenalo, že cestující z Prahy buď budou čekat na odjezd autobusu neúměrně dlouho nebo u linek 423 a 391 by to znamenalo, že se nestihnou otočit v Klánovicích/ Doubravčicích. 

Více autobusů se pak již ani nevejde do stávajícího prostoru nádraží, tedy minimálně do doby, než se nám podaří vybudovat autobusový terminál. 

Vím, že se vždy jedná o pouhé minuty, ale bohužel to tak vychází. 

S ROPIDem proto jednáme o drobné úpravě jízdních řádů vlaků ve směru od Kolína, ale nyní nemohu slíbit, že se nám to podaří úspěšně vyjednat, protože každá obec a město mají své, často protichůdné, požadavky. 

S pozdravem a prosbou o pochopení

 

Petr Borecký, starosta města, 09.07.2019
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak to vypadá s projekty, které byly v minulosti oznámeny: 1. Kruhový objezd na I/12->Jirny (Pokud si dobře pamatuju, jednalo se o zahájení stavby v roce 2019) 2. Změna územního plánu nutná k výstavbě obchodního centra (ulice Pražská). Taktéž mělo jít o polovinu roku 2019. Děkuji za vyjádření. S pozdravem, Řezníček (Vloženo 29.05.2019)

Dobrý den pane Řezníčku, 

kruhový objezd na Jirenské II/101 a silnice I/12 má územní rozhodnutí, teď se teprve ŘSD a my prokousáváme stavebním povolením. Problém máme s Policií ČR, která kruhový objezd na této křižovatce nechce v rámci stavebního řízení povolit z důvodu, že zbytečné "zdržovat řidiče na silnici I. třídy okružní křižovatkou" - to je doslovná citace příslušného policisty z dopravní policie. 

ŘSD připravené peníze má a je schopno zahájit stavbu na jaře roku 2020. Takže čekáme na stavební povolení. 

Pokud se týká obchodního střediska na Pražské, tak aby toto středisko mohlo vzniknout, musí nejprve zastupitelstvo města schválit nový územní plán. To by se mohlo stát zhruba někdy do konce roku 2019, počátku roku 2020. Teprve pak bude možné realizovat příslušné obchodní centrum. 

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 20.06.2019
Vážený pane starosto, v ŽÚ jste žádal vyjádření k nápadu zrušit veřejné osvětlení mezi 1-4 hod.v noci.Nuže podle mě to není dobrý,ale přímo skvělý nápad.Světelný smog mi vadí dlouho a nejen,když se chci podívat na hvězdy-a klidně kvůli tomu budu občas vzhůru do příslušných hodin, zejména když nastane nějaký zajímavý úkaz,ale hvězdy jsou krásné vždy a na druhou stranu,když nebude svítit celou noc veřejné osvětlení do oken, určitě se lépe spí.Veřejné osvětlení by jistě zůstalo zachováno třeba u nádraží apod.nebo v místech,kde by se člověk potmě bál,například tam, kde je nepřehledný terén. Ale to by šlo možná řešit za byť nevelké ušetřené peníze za elektřinu zakoupením- za rovněž nevelké peníze světýlek na solární energii s pohybovým čidlem. Funguje mi to u garáže už léta bez udržby i v zimě, panel je přitom menší než 10 cm. Ale nemyslím,že by nešlo v noci zhasnout úplně a držím palce,aby se to povedlo. S pozdravem MUDr.Sylva Samšiňáková Benešová (Vloženo 03.06.2019)

Dobrý den paní doktorko, 

jsem rád, že se Vám tento nápad líbí. Nádražní stanice bude osvětlená i nadále, protože toto je osvětlení trati a ta ve městě osvětlena zůstat musí. 

Věřím ale, že přínosy temné oblohy v Úvalech vyváží případné nevýhody. Zhasínání veřejného osvětlení jsme spustili v úterý 18.6. a uvidíme, jak se to osvědčí v praxi (bezpečnost, klidné prostředí ve městě atd.). 

Přeji hezké temné noci :-)

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 20.06.2019
Promiňte pane starosto, že se asi zákeřně ptám. Proč se sázely platany, když trpí houbovou chorobou a ne lípy, které snad zatím na nic nehynou, kaštany mají klíněnku, asi se všude něco najde. Dalo se to předvídat? Děkuji Janurová (Vloženo 11.06.2019)

Dobrý den paní Janurová, 

každý strom má svého škůdce, přičemž platan jich má relativně nejméně. Antraknóza platanu napadá některé platany, a to zejména v období vlhčího jara a častějšího střídání vyšších a nižších teplot. Tato houbová choroba může vést až k 90% defoliaci platanu (defoliace = ztráta listí), nicméně zpravidla jsou stromy schopné si s ní poradit. 

Jelikož jsou naše stromy přesazené, jsou oslabené a proto jsme jim pomohli postřikem oxidu měďnatého. 

Předvídat napadení antraknózou by šlo, pokud bychom měli křišťálovou kouli, kterou zatím bohužel na úřadě nevlastníme ...

S pozdravem Platanům zdar!
 

Petr Borecký, starosta města, 20.06.2019
Dobrý den, cestou na hřbitov v Úvalech jsem už po několikáté viděla, že v odbočce do ulice 5.května před třemi výstražnými světly, které upozorňují na problém na silnici, stojí osobní auto. většinou chodím v sobotu, dnes to bylo v neděli. Přes auto není vidět výstraha. RZ je 7AH2861. Nejsou blikačky tedy zbytečné? Proč musí to vždy parkovat parkovat zde? Je to stavbyvedoucí, pak asi své práci nerozumí.Dá se s tím něco dělat. Děkuji. Mejstadova (Vloženo 16.06.2019)

Dobrý den, 

toto je spíše otázka na městskou policii a na stavbu, které jsem Váš podnět předal. 

S pozdravem

Petr Borecký, starosta města, 20.06.2019
Dobry den, blizi se termin otevreni uvalskeho koupaliste. Jako obyvatele Manesovy ulice (smerem ke koupalisti), nas zajima, zda v ulici budou osazeny odpadkove kose. Z minulosti mame spatne zkusenosti, kdy se odpadky valely vsude, dokonce byly nahazeny i za plotem. Dekuji za odpoved. Poupovi (Vloženo 18.06.2019)

Dobrý den, 

ulice zatím koši osazena nebude. Uvidíme, jaké budou zkušenosti s provozem a podle toho případně budeme reagovat. 

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 20.06.2019

Stránka