Anketa

Jak dále s projektem Tmavá obloha v Úvalech?

Celkem hlasů:
37
Hlasování začalo:
17. 9. 2019
Hlasování končí:
7. 10. 2019

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

 

Úvaly bez bariérÚvaĺy bez bariér

 

Technická mapa Úval a GeoportálGeoportál

 

Rozklikávací rozpočet

Rozklikávací rozpočet

Aplikace CityVizor

 

Investiční mapa města

Investiční mapa města

 

Digitální povodňový plán
Povoden

 

Aktuální příjezdy a odjezdy vlakůInformační tabule o odjezdech a příjezdech vlaků

 

Aktuální odjezdy autobusů

Aktuální odjezdy autobusů

 

Bezpečné Úvaly

Bezpečné Úvaly

 

Aktuální stav hladin vodních toků v Úvalech

Výmola

 

Kamery v ÚvalechÚvaly živě

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

 

Czech POINT

 

facebook

 

posemberi

 

Street Art Úvaly

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 13
DNES: 1051
TÝDEN: 3250
CELKEM: 1464034

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Stránka

Do smrti nazapomenu na hrozný pohled, když mi před očima mého milovaného pejska trhaly dvě dogy bez vodítek, náhubku pobíhající v lese , zatímco nezodpovědný majitel psů se bavil se sousedkou a když přiběhl, musel psy doslova odtrhnout. Skončilo to tragicky. (Vloženo 30.08.2019)

Dobrý den, 

to je mě moc líto ... Doufám, že jste to potom řešil s policií, protože toto jednání je absolutní nezodpovědnost a bezohlednost majitele dog. 

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 06.09.2019
Dobrý den, pane starosto, chtěla jsem požádat, abyste alespoň trochu přehodnotil názor na světelnou křižovatku ulic Škvorecká x U Přeložky vzhledem k dotazu, který Vám zaslala paní Chudá. Křižovatka je sice přehledná, ale nastavení světel absolutně neodpovídá její kapacitě. Zelená pro chodce svítí možná 4 vteřiny, za tu dobu nestihnete ani přejít vozovku, natož ještě čekat, až odjedou auta odbočující vlevo a potom teprve vyjít. Vzhledem k množství aut by bylo určitě namístě přenastavit semafor umístěním šipky na opuštění křižovatky pro vozidla odbočující vlevo, aby neměli zelenou zároveň oni a chodci. Často tam chodím a ačkoliv se rozhlížím a nejsem slepá, vždy nějaké auto doleva odbočuje, takže skutečně nejde počkat, až odbočí a potom teprve přejít. Prosím Vás, abyste tento problém nebagatelizoval, bydlí tam spousta lidí a dětí a předpokládám, že nechcete čekat na někoho přejetého, aby se věci konečně daly do pohybu. Děkuji. Pavlína (Vloženo 30.07.2019)

Dobrý den paní Zástěrová, 

byť se Vám to možná nezdá, světelná křižovatka Škvorecká x I/12 je bezpečná. Věc rozhodně nebagatelizuji a nebagatelizují to ani dopravní odborníci, kteří s městem spolupracují.

Pokud na křižovatce odbočují auta vlevo, když na semaforu svítí zelená (nebo když už jsou chodci na přechodu v křižovatce a padne červená), vždy mají dát přednost chodci. To, že to řidiči někdy neudělají, je již jen o jejich nedisciplinovanosti, ale tomu žádná značka bohužel nezabrání. 

Když už chodec do vozovky na zelenou vstoupí a padne mu červená, neměl by se vracet, ale co nejrychleji a bezpečně přecházení dokončit.  

Prvky jako jsou opouštěčky, úsekové radary, kamery atd. přispívají ke zvyšování bezpečnosti provozu, ale samy o sobě nehodě zabránit neumí. Bohužel, nehody se stávají a to i na těch nejbezpečnějších křižovatkách. V silničním provozu je prostě nutné dávat pozor, v případě potřeby se snažit navázat oční kontakt s řidičem a nekoukat do mobilu.

S pozdravem a přáním bezpečné chůze
 

Petr Borecký, starosta města, 05.09.2019
Dobrý den. Bohužel bylo schváleno povolení na plošné rozmisťování jedů na hlodavce na polích a náš okres do něho bohužel spadá (a zároveň bydlím u pole, mám psa, kočky a malé dítě a proti Stutoxu II neexistuje spolehlivé antidotum). Zemědělci jsou povinni hlásit jeho použití obci. Mohli byste toto oznámení, prosím, dále šířit mezi občany (ideallně fb, SMS)? Děkuji Lucie Vojáčková (Vloženo 07.08.2019)

Dobrý den paní Vojáčková, 

než jsem se dostal k odpovědi na Váš podnět, tak naštěstí bylo plošné užití Stutoxu zakázáno. Pokud mám správné informace, tak na Úvalsku ani použit tento jed naštěstí nebyl.

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 05.09.2019
Dobrý den pane starosto, obracím se na Vás s prosbou, zda by v Dalmatské ulici na straně novostaveb mohlo být žlutou čárou vyznačen zákaz parkování. Konkrétně v zatáčce u hřiště, kde již z jedné strany ke kontejnerům s odpadem žlutá čára je. Na příjezdové cestě od kadeřnictví až po zatáčku jsou tolerovaná parkovací místa v části vozovky vyhrazené pruhem jako chodník. S tím nějak zásadně problém nemám, ale v zatáčce ano. V blízkosti hřiště s hrajícími si dětmi je přehlednost hodivá, spíše nutná. Ale pokud auta parkují v zatáčce, nastává problém. Není prostor jak se vyhnout protijedoucímu autu. A to nemluvím o popelářích, kteří vytáčí vůz doslova po centimetrech. Situace v příjezdové cestě se značně zhoršila díky nájemníkům nových domů, kteří mají bohužel parkování na druhé straně domu, než mají vchody. Pruh bych vyznačila již od kadeřnictví, ale budu ráda, pokud bude od konce domu v celém oblouku. Děkuji Klára. (Vloženo 08.08.2019)

Dobrý den Kláro, 

parkování v dané lokalitě je značný problém, který jsme se snažili vyřešit zavedením dopravního značení a vyznačením parkovacích míst, kterým by se tolerované parkování stalo legálním. 

Policie ČR však tuto úpravu zamítla s poměrně logickým argumentem, že prioritu před parkováním musí mít bezpečnost a řešení veřejného prostoru v místě pro zřízení parkovacích míst není vhodné. 

Takže naopak, budeme muset onu toleranci ukončit a začít vymáhat dodržování parkování v obytné zóně. Více se dočtete v říjnovém Životě Úval.  

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 05.09.2019
Dobrý den, rád bych se, prosím, zeptal, který odbor města může poskytnout nějakou informaci k termínu dokončení prací v ul. Škvorecká v úseku od světelné křižovatky až k ul. Srbská a Chorvatská. Úsek není stále vhodný pro chodce a rodiny s kočárky nebo vozíčkáře. Pro nákupy v Penny je to jediná přístupová cesta ze Slovan. Děkuji předem za odpověď a přeji hodně zdaru ve Vaši práci. S pozdravem Vít Šmerha (Vloženo 12.08.2019)

Dobrý den pane Šmerho, 

v době, kdy jste mi psal svůj dotaz, jsem byl daleko od Úval i od počítače a dnes, když odpovídám, tak je chodník hotový. Příště snad budu ve své odpovědi rychlejší. 

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 05.09.2019
Dobrý den pane starosto, mám na Vás dotaz. Bohužel můj syn po prodělané těžké nemoci zůstal ve čtvrtém stupni invalidity, kdy z tohoto důvodu vlastníme povolení k parkování na vyhrazeném parkovacím stání pro tělesně postižené osoby. Opakovaně se nám stává na parkovišti u vlakového nádraží v Úvalech, u OC Penny a Billa, že řidiči tyto vyhrazená parkovací stání zneužívají a tím porušují zák. č. 361/2000. Není nic příjemnějšího, když se vám ještě vysmívají, když na vyhrazeném stání nemůžete zaparkovat. Proto Vás žádám jako zřizovatele městské policie Úvaly, zda by jste mohl strážníkům zadat úkol, aby se na tuto problematiku zaměřili. Případně vyžádat spolupráci s OOP Úvaly. Je to podstatně závažné přestupkové jednání, kde hrozí vysoká finanční sankce. Děkuji a přeji hodně sil do Vaší nelehké práce. Nový (Vloženo 15.07.2019)

Dobrý den pane Nový, 

je mi líto, že jsou mezi námi spoluobčané, kteří se takto bezohledně chovají. Naše městská i státní policie oprávněnost parkování na místech vyhrazených pro invalidy pravidelně kontroluje. Ale nemůže být vždy všude. 

Pokud se s něčím takovým v Úvalech setkáte, neváhejte a rovnou volejte naši městskou policii - telefon 603 560 008. Její strážníci již zjednají pořádek. Pomůže i pokud špatně zaparkované vozidlo nafotíte - tak, aby bylo z fotky (z EXIFu) jasně zřejmé, který den a v kolik hodin to bylo. Naši strážníci si pak vlastníka předvolají k vysvětlení. 

S pozdravem a přáním více ohleduplných lidí
 

Petr Borecký, starosta města, 30.07.2019
Vážený pane starosto, dne 17.04.2019 jste přislíbil nápravu rozbitého vjezdu na parkovací plochu ČD u nádraží. Je to už čtvrt roku, ale k nápravě nedošlo. Bohužel je to čím dál horší, vjezd je v dezolátním stavu. Chápu, že plocha nepatří městu, ale s tím vjezdem je fakt potřeba něco udělat. F. Lukeš (Vloženo 22.07.2019)

Dobrý den, 

plocha je stále ve vlastnictví Českých Drah, nicméně jsem požádal naše Technické služby, aby díru provizorně upravily. Stane se tak během srpna. 

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 30.07.2019
Dobrý den, není to přímo podnět na vás, ale věřím, že vy můžete sjednat nápravu. Dnes jsem se uvolnil dříve z práce, abych se dostavil na úřad ještě v úředních hodinách. Při vstupu mi ovšem paní řekla, že od rána nejdou servery a nemůže mi s ničím pomoci. Ještě během dne jsem si kontroloval na těchto webových stránkách, zda nejsou např. "prázdninové úřední hodiny", žádné upozornění ohledně omezení služeb nebylo nikde uvedeno a čeká mě cesta na úřad znovu. Bylo by geniální, pokud by v podobných případech správce stránek umístil na web vyskakovací okno s viditelným upozorněním na případná omezení poskytování služeb. Děkuji předem (Vloženo 22.07.2019)

Dobrý den pane Kadlčíku, 

omlouvám se Vám, je to mrzuté, protože v těch situacích mají kolegyně příkaz dát informaci na web a facebook města + rozeslat informativní SMS zaregistrovaným účastníkům. 

V daný den se chybou kolegyně tak nestalo. Věc jsme s ní projednali a vytkli ještě před tím, než jsem obdržel Váš podnět. 

Ještě jednou se za Městský úřad Úvaly omlouvám a přeji příjemný den
 

Petr Borecký, starosta města, 30.07.2019
Dobrý den pane starosto, v první polovině minulého roku jsme spolu komunikovali ohledně vložení elektřiny do země v oblasti Pařezina. Z uvedeného projektu byla vyjmuta ulice Grégrova. Chci se zeptat, jak nyní vypadá situace a máme-li naději na zavedení elektriky do země a opravu chodníků v dané ulici. děkuji Blanka Tupá Ing. (Vloženo 26.07.2019)

Dobrý den paní Tupá, 

zatím bohužel žádná změna. Stále se nám ani ČEZu nepodařilo dořešit vlastnické vztahy k pozemkům v ulici. 

S pozdravem

 

Petr Borecký, starosta města, 30.07.2019
Dobrý den, plánuje se nejak posilit autobus linka do radlicke ctvrti? Stehujeme se do ul Lipanska a prijde mi to z vlak nadrazi pesky dost daleko. Hodne se tam stavi, tak asi bude chtit vic lidi.. Dekuji za odpoved, Alena Pešková (Vloženo 04.07.2019)

Dobrý den paní Pešková, 

vím, že jsme spolu byli v kontaktu asi cca před rokem, když jste zvažovali stěhování do Úval. Vybrali jste si Radlickou čtvrť, což je dobrá volba, protože tam žijí fajn lidé. Určitě jste si také byli vědomi toho, kde Radlická čtvrť leží a že je to na vlak cca 20 minut pěšky, což v konečném důsledku prospívá fyzické zdatnost zejších obyvatel  :-)

Jízdní řády autobusu 391 jsou nastaveny tak, aby byl autobus využíván a nevozil jen "vzduch". Tento autobus jezdí v pendlu, takže obyvatelé Radlické čtvrti jezdí busem 391 buď směr úvalské nádraží nebo směr nádraží Klánovice a obdobně to platí, když se vlakem vrací. 

V Úvalech se snažíme veřejnou dopravu neustále zlepšovat, takže pokud budete mít konkrétní připomínky na hodiny, kdy Vám spoj chybí, neváhejte a napište mi a nebo, jelikož jsme ve čtvrti sousedé (bydlím v Chelčického ulici), se zastavte a můžeme to probrat u kafe u plotu :-)

S pozdravem a přáním dobrého bydlení v Radlické čtvrti (Skeříkově)!

Petr Borecký, starosta města, 12.07.2019

Stránka