Nachlingerův park – umístění herních a cvičebních prvků

Nachlingerův park je aktivně využíván místními obyvateli všech věkových kategorií. V současné době proběhla regenerace parku, zejména zeleně, byly vysázeny nové stromy a keře a provedena pěstební opatření dle projektu Ing. Lukáše Štefla. Záměrem v rámci regenerace parku je i umístění několika herních prvků pro děti od 3 do 14 let a cvičební prvky pro sportovní vyžití pro věkovou kategorii 15+.

Název projektu – investiční akce Nachlingerův park – umístění herních a cvičebních prvků

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení) Bylo schváleno radou města usnesením č. R-119/2018 ze dne 13.3.2018
Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí) Cena realizace celkem (včetně DPH):

292 882,- Kč

Předpokládaný termín realizace podzim 2018
Nositel projektu (odbor, osoba) Odbor životního prostředí, Renata Stojecová
Stručný popis Záměrem v rámci regenerace parku je i umístění několika herních prvků pro děti od 3 do 14 let a cvičební prvky pro sportovní vyžití pro věkovou kategorii 15+.
Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …) Jedná se o výběr typových prvků, které  budou rozmístěny roztroušeně na vytypovaných místech, vhodných pro umístění prvků. Prvky jsou voleny převážně bez nároku na dopadové plochy s ohledem na kořenový systém vrzostlých stromů. Plocha pro nové prvky bude upravována minimálně. Stávající cesty (pěšiny) nebudou rozšířeny.

Prvky mobiliáře budou zhotoveny v jednotném stylu, konstrukčním řešení a povrchové úpravě. Budou převážně dřevěné (akát, dub) v kombinaci s kovem. Dřevěné prvky v kontaktu se zeminou budou naimpregnovány. Herní prvky budou výhledově doplněny mobiliářem. Návrh mobiliáře (lavičky, odpadkové koše, stojan na kolo) není předmětem tohoto projektu.

Definitivní poloha prvků bude schválena a případně upravena projektantem příp. investorem po vytýčení prvků tak, aby při realizaci nedošlo k porušení kořenového systému.

Rozpracovanost Ukončeno listopad 2018
Další dokumenty, přílohy, odkazy na server (studie, PD, zápisy z jednání, …) Situační plánek herních a posilovacích prvků v Nachlingerově parku ke stažení zde