Ptáte se starosty

Téma: Ostatní

Dobrý den pane starosto. V souvislosti s instalací nového kamerového systému - plánujete také výběr pokut za překročení rychlosti? Ptám se, ne proto jestli mám dodržovat rychlost 🙂 ale proto, že někde jsem četl, že například Říčany mají z pokut cca 30-40 mil.ročně. To už je pěkný příjem do pokladny. Zde by to asi tolik nebylo, ale i kdyby to bylo pár milionu, byl by to pěkný příjem do rozpočtu. Vzhledem k tomu, že silnící I12 jezdí i spousta ne-úvaláků, myslím, že by se to setkalo s kladnou odezvou (samozřejmě některé záporné určitě budou...) Karel

Odpověď:

Petr Borecký, starosta města, 3.12.2019

Dobrý den Karle, 

asi Vás trochu zklamu, ale pokuty za překročení rychlosti naměřené na automatických radarech města nebudou vybírat Úvaly, ale Brandýs nad Labem. Tím odpovídám i na některé připomínky, že jsme to udělali proto, abychom na radarech "rejžovali".

Proč tomu tak je? Je to proto, že podle správního řádu řeší tyto přestupky ve správním řízení obec III. typu, což je Brandýs nad Labem. 

Naší motivací tedy nebylo vybírání pokut, ale chceme docílit, aby řidiči na území Úval jezdili dle pravidel. Síť radarů je zároveň technických základem pro budování městského kamerového systému, který může sloužit jak pro bezpečnostní složky, tak pro budování automatizovaného kamerového systému. 

Jinak máte pravdu, záporné ohlasy od některých lidí jsou, ale s tím jsme počítali 🙂

S pozdravem a přáním hezkého adventu,