Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu Úval

Jedná se o společný projekt Povodí Labe a města Úvaly. Jeho účelem je za především zvýšení ochrany pozemků a staveb v okolí potoka Výmola před povodněmi. Druhým cílem je pak zvýšení atraktivity potoka a jeho okolí coby odpočinkové a turistické lokality, včetně propojení doposud oddělených lokalit v Úvalech.

Název projektu

Revitalizace nábřeží Výmoly a zkapacitnění jejího toku v intravilánu Úval

Kdy a jak schválen orgány města (usnesení)

Projekt nebyl doposud oficiálně projednán v orgánech města

Předpokládaná hodnota investice (finance celkem, vlastní, cizí)

Předpokládaná hodnota 20 000 000 Kč včetně DPH
odhadovaný podíl Povodí Labe – 16 000 000 Kč
odhadovaný podíl města Úvaly – 4 000 000 Kč

Předpokládaný termín

Realizace v 2. polovině roku 2020 při schválení dotace

Nositel projektu (odbor, osoba)

Odbor životního prostředí a územního rozvoje – Riegerova 897, Úvaly

Stručný popis

Primárním cílem projektu je realizovat přírodě blízká protipovodňová opatření, která zlepšují stávající
stav. Architektonické řešení stavby je v souladu s původním stavem lokality. Konstrukční prvky – břehové zdi, dlažby a záhozy jsou řešeny tak, aby i materiálová řešení byla
v souladu se stávajícím přírodním rázem lokality. Je dbáno na použití přírodních materiálů, které nebudou svým vzhledem narušovat stávající stav. Konstrukce budou provedeny ve stávajících hranicích toku a bude dodržen výškový profil břehů.

Podrobný popis (zejména zdůvodnění s ohledem na potřeby města, rozsah projektu, etapizace, …)

Koncepčně je cílem projektu kromě realizace protipovodňových opatření také výrazné zatraktivnění centrální části Úval pro jeho obyvatele i návštěvníky coby místa relaxace a procházek. V neposlední řadě by pak mělo díky novým lávkám dojít k propojení areálu Riegrova s parkovou zahradou za rekonstruovanou budovou městského úřadu na náměstí Arnošta z Pardubic č.p. 95 a k propojení rybníku Fabrák s centrem města.

Rozpracovanost

V současné době je zpracovávána dokumentace pro vydání územního rozhodnutí.

Další dokumenty, přílohy, odkazy na server

Návrh dokumentace pro vydání územního rozhodnutí stáhněte zde.