Rozpočet města na rok 2020

Kompletní schválený rozpočet města na rok 2020 si můžete stáhnout zde a nebo kliknutím na obrázek.

Rozpočet na rok 2020 je jiný než v předchozích letech a důvody jsou následující:

Provozní výdaje: 129 mil.

• Transformace ZŠ na ŠPO, tzn. město poskytne příspěvek o 7 více škole než předchozích letech, což omezuje investice města
  • Navýšení mzdových výdajů dle nařízení vlády všem o 1 500,-Kč a postupy dle tříd a stupňů
  • Navýšení cen energií

Investiční výdaje: 23 mil.

Z důvodu transformace  základní školy jsou omezené investice, mezi nejdůležitější patří:

• dokončení sběrného dvora(dotace)
  • dokončení 5.května(spolufinancování s krajem)
  • koupaliště
  • ostatní investice budou zapracované v průběhu roku budou,  pokud nebude ekonomická krize a jestliže výběr daní bude mít rostoucí tendence.

Také má město závazek splácet jistinu a úroky z úvěrů 18,6 mil.

Příjmy: 169 mil. Kč, pokles oproti minulým rokům

• Daňové příjmy – RUD plánováno 104 mil. Kč dle kalkulace svazu měst a obcí(SMOCR)
  • Nedaňové příjmy: 21 mil. Kč méně než rok 2019 – důvodem je, že Technické služby Úvaly vyrovnaly svůj dluh z minulých let vůči městu
  • Kapitálové transfery: 29 milionů Kč z toho:
    • dotace na sběrný dvůr, pokud dokonce roku nebude uhrazena v roce 2019
    • ostatní dotace:
      • hlásiče- protipovodňový plán 2,5 mil. Kč
      • pohádková cesta 1,8 mil Kč.
      • neinvestiční dotace státního rozpočtu 9 mil Kč.
      • pečovatelská služba 1,6 mil Kč.
Ing. Alexis Kimbembe
místostarosta