Ptáte se starosty

 strana 1/146 

23.12.2013 | Karel K. | 194.228.113.179
dotace na školku
Dobrý den pane starosto, chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s dotací na stavbu nové školky? - v některých minulých dotazech bylo řečeno, že pokud bude poskytnuta, je reálný termín otevření září 2014 - zda tento termín ještě trvá? A je možno někde si prohlédnout např.vizualizace či plánky jak bude vypadat?
23.12.2013 | Odpověď starosty:
Re: dotace na školku
Dobrý den. Vyhodnocení žádostí o dotace se konalo minulý týden, Úvaly a Brandýs n.L., bohužel, v této fázi dotaci nedostaly. Není mi zcela jasné, proč jsme dostali "pouze" 118 bodů z potřebných 130, na začátku ledna máme již zajištěnou schůzku se zástupci Kraje, aby nám vysvětlili, kde je problém. V současné chvíli je ale vyhlašováno další kolo žádostí, kam se, samozřejmě, opět hlásíme. V tomto dalším kole je naše šance (jak mi bylo sděleno) větší, termín září 2014 ale splněn patrně nebude. Stále je ale šance postavil ji do konce roku 2014, popřípadě do začátku roku 2015. Co se týká vizualizace: Jedná se o propojené pavilony a filosofie je taková, že lze školku dále rozšiřovat a v případě poklesu poptávky (což se stát skutečně může) využít prostory i k jiným účelům, například k péči pro seniory: http://www.odsuvaly.cz/odsuvaly/nova-ms-se-musi-v-uvalech-postavit-do-konce-roku-2014/. Závěrem nemohu než konstatovat, že jsme učinili naprosto vše, aby nová školka vznikla. S pozdravem a příním přívětivého roku 2014 - MUDr. Jan Šťastný, starosta města.
23.12.2013 | Lucie Š. | 84.246.167.54
nákupy na náměstí
Vzhledem k tomu, že nanáměstí bydlím, nemyslím si, že jsou místní podnikatelé na tom tak špatně, že by museli zavřít obchody. Navíc chyba není u pana starosty, ale u právě u lidí. Jde hlavně o bezohledné parkování. Kolikrát vidím, že lidé by nejraději vjeli do obchodu autem, aby to měli co nejblíž a parkování s omezenou dobou stání, taky není řešení. Situace bude stejná, akorát tu budou stát hodiny..
23.12.2013 | Odpověď starosty:
Re: nákupy na náměstí
Ano ...
21.12.2013 | Tomáš | 37.188.239.245
stav v podchodu k nástupišti č. 2
Dobrý den pane starosto. Dnes jsem šel na vlak a překvapil mě katastrofický stav podchod k nástupišti. Padá strop a je to velice ošklivé. Nešlo by s tím něco udělat?
23.12.2013 | Odpověď starosty:
Re: stav v podchodu k nástupišti č. 2
Dobrý den. Jan podchod k nástupištím, tak podchod i šraněk budou v rámci rekonstrukce koridoru opraveny, podchod k nástupištím bude dokonce protažen a vyústí směrem k ulici Pod Tratí. S pozdravem - MUDr. Jan Šťastný, starosta města.
17.12.2013 | Nováková | 37.188.226.8
Možnost nákupu na náměstí v Úvalech
Dobrý den pane starosto,nevím jak mám chápat vaší odpověď. Pokud bychom se podívali do starších příspěvků,psal jste, že kontrolu parkování může provádět pouze městská policie, teď píšete, že je to i v kompetenci policie státní.O tom, že systém je zajištěn už píšete také více než rok a situace na náměstí je pořád horší a horší.Tak by mě spíš už zajímal nějaký konkrétní termín nebo datum, kdy budeme moci u nás na náměstí zaparkovat a v klidu nakoupit.Myslím,že pár stání s omezenou parkovací dobou by neměl být takový problém.
18.12.2013 | Odpověď starosty:
Re: Možnost nákupu na náměstí v Úvalech
Dobrý den. Je v zájmu města, aby se situace v Husovce a na náměstí radikálně změnila. Na prvý pohled se zdá, že je to jednoduché, ale není. Ke změnám je nutné získat povolení podobně, jako když stavíte dům. Státní policie, samozřejmě, dělat kontroly může, ale soustřeďuje se na "silnější" delikty, než-li přestupky. Na poslední schůzce se zádtupci Policie ČR jsme požadovali písemné prohlášení, že se kontroly parkování budou dít přiměřeně často. Bez takového "papíru" povolení ke změnám nedostaneme. Zatím čekáme na odpověď. Systém je skutečně připraven ke spuštění. MUDr. Jan Šťastný, starosta města.
16.12.2013 | Michal | 90.180.241.44
Dotaz
Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda nevíte, kdy se začne stavět plánovaný obchvat Běchovice - Úvaly? Děkuji za odpověď a přeji hezké svátky.
17.12.2013 | Odpověď starosty:
Re: Dotaz
Dobrý den. Obávám se, že až v pekle zaprší. Je to opravdu v nedohlednu, zejména díky občanským iniciativám v Běchovicích i jinde. MUDr. Jan Šťastný, starosta města

Zde můžete položit otázku:

Jméno:
E-mail:
Nadpis:
Text otázky:
 
Kontrolní Které zvíře leze dírou, zatímco pes leze oknem?
odpověď: