Ptáte se starosty

Téma: Ostatní

Dobrý den pane Borecký,mám prosím dotaz bude po výstavbě autobusového terminálu i nadále u nádraž fungovat Úvalské pekařství,nebo se s ním už tady nepočítá,jelikož vždy po ránu si zde koupím něco ke svačině a jedu vlakem. A pak jestli je počítáno s nějakou čekárnou pro cestující v terminálu od prvního až do posledního odjíždějícího autobusu,jelikož vlaková čekárna je děs s otvírací dobou. Když přijedete vlakem na který nenavazuje autobus tak musíte čekat venku což v dešti a v zimně je dost nepříjemné čekat venku. V autobusovém terminálu by mohla být čekárna s posuvnými dveřmi z obou stran (k vlaku a k terminálu) a vždy by se automaticky tyto dveře v určitý čas zamkly např.poslední spoj odjíždí dle JŘ 23:58 tak v 0:20 (v případě spoždění autobusu) by se dveře zamkly a v případě,že by tam někdo uvíznul by si zavolal na linku,která by tam byla uvedena a byla v provozu ještě 15 minut po uzavření budovy a operátor by nadálku dveře odemkl a zase zamknul. Objekt by byl samozdřejmně pod kamerovým systémem vč nástupišť. Byla by tam jak odjezdová tabule autobusů tak i vlaků jak uvnitř tak i venku.

Jen mám prosím dotaz jak to bude řešeno,když vlak např.přijede ve 26 (tj o2 minuty pozdě)na nastupiště 1A jak to budou řidiči vědět,že přijel na toto nástupiště vlak,jelikož ze součastné zastávky je tam vidět,ale z autobusového terminálu tam vidět už nebude.Jelikož za pár minut se to nebude dát stihnout na autobus,bylo by dobré,když bytam právě byla umístěná odjezdová tabule vlaků tak,aby na ní jak řidiči tak cestující viděly a řidičům pro jistotu chodily zprávy ,že vlak přijel se zpožděním na nástupiště 1A tak,aby čekaly delší dobu.


Děkuji Zeman

Odpověď:

Petr Borecký, starosta, 9.7.2022

Dobrý den pane Zemane, návrh terminálu počítá samozřejmě jak s obchodními prostorami tak čekárnou pro cestující. Co se týká konkrétních provozních podmínek, budou řešeny až při detailním projektovém zpracování terminálu, což je otázka let 2023 - 2024. S pozdravem