Demografická studie

Nejnovější demografická studie  k únoru 2023 je ke stažení zde.

V souvislosti s přípravou projektu nové svazkové školy a tvorby nového územního plánu nechalo město Úvaly ve spolupráci s obcemi Květnice, Dobročovice, Sibřina, Zlatá a Přišimasy v roce 2015 připravit aktualizaci a rozšíření původní demografické prognózy z roku 2013.

V roce 2018 byla tato demografická studie výrazně rozšířena se zaměřením na vývoj seniorské populace v nejbližších 20 letech pro celý region Úvalsko (Úvaly, Jirny, Horoušany, Tuklaty, Přišimasy, Škvorec, Sibřina, Zlatá, Sluštice, Květnice, Dobročovice). Celá studie pak byla aktualizována v listopadu 2020 dle nejnovějších údajů.

Aktualizovaná demografická prognóza se zabývá předpokládaným scénářem vývoje Úval a mikroregionu Úvalsko v následujících kategoriích:

• Bydlení a věková struktura obyvatel
  • Děti a školství
  • Sociální služby
  • Zdravotnictví
Kompletní demografická prognóza ve stavu k listopadu 2020 je ke stažení zde.
Infografika demografické prognózy z listopadu 2020

Kompletní demografická prognóza ve stavu k březnu 2018 je ke stažení zde.

Demografická prognóza ve stavu k srpnu 2015 je ke stažení zde.

Původní demografická prognóza z roku 2013 je ke stažení zde.