Ptáte se starosty

Téma: Ostatní

Dobrý večer, Ráda bych se zeptala, jak to bude s rekonstrukcí ulic V. Špály a Kollárova. Kdo se tam pohybuje, ví, o čem je řeč. Autem se nedá zajet do ulice bez toho, aby se něčím škrtlo a nemluvím o tom, jak se v létě práší (do oken, na zahrady, na auta), natož se brodit v období dešťů blátem, v zimním období to je ještě horší, když ulicemi projede pluh a sypaci vuz, který situaci zřejmě jen zhorší a autem se nedostanete nikam. A to není problém jen těchto ulic, celá naše čtvrť je na tom stejně. Existuje již nějaký projekt, či studie? Děkuji za brzkou odpověď.

Odpověď:

Petr Borecký, starosta města, 3.12.2019

Dobrý den paní Pávová, 

o tristním stavu ulic Kollárova a V. Špály vím. Nejde jen o tyto ulice, jde i o další ulice na horním Úvaláku, ale také V Setých, U Horoušánek, Zálesí, Radlické čtvrti nebo lokality Pod Slovany. 

Náklady na rekonstrukce těchto ulic se pohybují v řádu kolem 40 milionů Kč. Jak tyto rekonstrukce zaplatit víme. Jde o kombinaci příjmů ze zvýšení daně z nemovitosti, developerských poplatků a rozpočtových zdrojů města. Teď již jde jen o to, jestli tato opatření podpoří zastupitelstvo města. Pokud ano, tak si myslím, že v horizontu příštích 10 let by mohly být všechny úvalské ulice ve stavu odpovídajícím 21. století. 

Projekt i studie máme. 

Moudřejší budu po 9. prosinci 2019, kdy se koná zasedání zastupitelstva.

S pozdravem a přáním hezkého adventu,