Ptáte se starosty

Téma: Obchod a služby

Vážený Pane Starosto,
Mám prosím otázku,jak to vypadá s výstavbou Nového obchodního centra Pražská,dočkáme se ho vůbec ??
Pro mě toto centrum by byla opravdu výhoda a kór jestli tam opravdu budou slibované obchody Lidl,Pepco,teta drogerie,Planeo Elektro, Kik,Super Zoo.
A ještě tam je prodejna textilu tak místo ní dát třeba nějakou restauraci,např KFC,bylo by to super.

Jen ,aby už to obchodní centrum Pražská stálo. To dřív bude stát snad to druhé obchodní centrum,co chce developer postavit u Hostýna ,ve kterém by vznikly ty obchody co by nebyly v tom OC na Pražské
Takže by tam mohl být třeba Globus,DM Drogerie,prodejna HECHT,Iceland,Sportisimo.

A do jednoho z obouh center umístit ještě jednu pobočku České Pošty,aby byly v Úvalech dvě pobočky,když se tak rozšiřují.

A to by úplně stačilo pro žití v Úvalech ,do ostatních obchodů by si člověk zajel do Prahy .

Plně věřím,že ve vašem volebním období se to podaří dotáhnout dokonce,aby občané byly spokojeni se službami v našim městě a hlavně by ubylo aut v Úvalech u nádraží,protože výstavbou těchto dvou obchodních center by vznikly pracovní příležitosti pro obyvatele Úval a okolních obcích a tím by ubylo cestujících,kteří za prací cestují do Prahy.

Děkuji Zdeněk

Odpověď:

Petr Borecký, starosta města, 7.2.2020

Dobrý den Zdeňku,  zahájení výstavby obchodního centra na Pražské je vázáno na vydání nového územního plánu města Úvaly. Pokud se podaří nový územní plán schválit ještě letos, mohlo by nové centrum v polovině roku 2022 otevřít.  S pozdravem Petr Borecký