11. listopadu si připomínáme Den válečných veteránů

Tento den se v západním světě slaví symbolicky na výročí podpisu příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války.

V České republice stále ještě žije 276 válečných veteránů z II. světové války, vojenskými misemi od roku 1989 prošlo přes 13 000 vojáků, z nichž 29 padlo v uniformě československé armády/ Armády ČR.

V předvečer Dne veteránů jsme na jejich paměť položili k památníku legionářů na náměstí Arnošta z Pardubic symbolicky 11 vlčích máků, které jsme zakoupili v úvalském Relay na nádraží.

Jsou to máky od spolku Paměť národa, který z jejich prodeje zajistí nákupy, obědy, obstará léky a nabídne bezpečný mezilidský kontakt především pro nejstarší a nejpotřebnější válečné veterány.

Budeme rádi, když se k nám přidáte a své vlčí máky buď připojíte k těm od nás u památníku legionářů nebo si je zítra připnete na klopy svých oděvů.

za vedení města
Petr Borecký, starosta