AED (automatické externí defibrilátory v Úvalech)

Srdeční kolaps může postihnout kohokoli z nás. Doma, v práci, při trávení volného času. V těchto případech je kriticky důležité obnovit co nejrychleji srdeční činnost, kdy je každá minuta životně důležitá.

Proto jsme do Úval pořídili 5 plně automatizovaných systémů AED, tak aby mohl první pomoc při kolapsu poskytnout i laik. Tyto přístroje budou umístěné na následujících místech:

– náměstí Arnošta z Pardubic před městským úřadem na elektronické desce (přístup 24 hodin denně)
– nádraží v Úvalech u elektronické tabule (přístup 24 hodin denně)
– hasiči v Úvalech (přístup 24 hodin denně)
– městská policie (přístup 7.00 – 19.00)
– fotbalový areál v Úvalech (přístup každý pracovní den do 16.00 a při sportovních utkáních i během víkendu).

Doufáme, že nebudete muset tyto přístroje nikdy použít, ale když bude potřeba zachránit život, jsou tu pro vás. Všechny přístroje jsme zaregistrovali do integrovaného záchranného systému ČR, takže vás k nim budou navádět i dispečeři.