Co dělat v době koronaviru? Pojďte třeba do lesa aneb MDDM vás zve na QR hru do Škvorecké obory – Králičiny

V čase nouzového stavu jsme připravili příjemnou procházku v krásné přírodě, kterou Vám zpestří QR kódy s indiciemi ke splnění úkolů.
 
 1. Hra má dvě části (vždy dva různé QR kódy) – jedna část je v lehké angličtině, druhá výtvarná.
 2. Úkoly jsou snadné a splnit je dokáže každý. Angličtinu pochopíte cestou, u kreslící části budete sbírat slova, ze kterých na konci nakreslíte zátiší podle vaší fantazie.
 3. V posledním QR kódu se vygeneruje e-mail, na který pošlete řešení v AJ a fotografii vašeho zátiší.
 4. S sebou kromě pohodlného oblečení budete potřebovat chytrý mobil se staženou čtečkou QR kódu.

  PS: Pokud Vám to neumožňuje integrovaný fotoaparát, nám se osvědčily následující aplikace (ke stažení zdarma):

  Android z obchod play: Čtečka QR a čárových kódů (česky) od TeaCapps
  Apple: QR Code Reader od: TinyLab

  Doporučujeme také tužku + papír na poznámky a kresbu (lze vytvořit až doma) a dobrou obuv. Cesta není vhodná pro kočárky.

 5. Hra bude spuštěna v pátek 23. 10., od 14h. Konec hry bude v neděli o půlnoci 1. 11. 20. Do té doby musíte odeslat své řešení na email z posledního QR kódu.
 6. Hru si můžete projít kdykoli během uvedených dnů a v jakékoli sestavě. Pouze vás upozorňujeme, že musíte dodržovat stanovené podmínky aktuálního nouzového stavu. Zároveň prosíme, o dodržování rozestupů, v případě, že se na stanovišti sejde více skupin.
 7. V průběhu příštího týdne uveřejníme mapku s polohou jednotlivých QR kódů (mapka bude zároveň vyvěšena a GPS body ke stažení na prvním stanovišti nebo zde). Stanovišť bude celkem 10.
 8. Prvních 40 správných odpovědí od nás obdrží malou odměnu, kterou si budete moci převzít na kroužku nebo po našem otevření v MDDM. Doufáme v otevření po podzimních prázdninách 2. 11. 20.
 9. Bohužel nemůžeme vyloučit vandalismus. Proto doporučujeme jít hrát v první dny volna. V případě, že zjistíte, že nějaké QR kódy nejsou na určeném místě, můžete zavolat nebo zaslat SMS na tel. 775 581 295. Doplníme.
 10. Prosíme, všechny, aby naše QR kódy neničili a nechávali na místě!!!! Po hře vše sami vzorně uklidíme.
 11. Hra má cca 4 km, k tomu počítejte s cestou do Králičiny. Pokud znáte tamní naučnou stezku, hra startuje zhruba od cedule č. 9 naučné stezky. Pokud ne, a půjdete pěšky, doporučujeme vlez do Králičiny od dětského hřiště u restaurace Na Homolce z ulice Maroldova. Vlez je lesíkem. Pozor na hlavní silnici, kterou je potřeba přejít. Cestou mezi chatičkami dojdete do lesa k prvnímu QR kódu.
Přejeme příjemnou zábavu a krásné počasí
Tým MDDM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name