Další rozšíření autobusových spojů v Úvalech od jara 2020

Od letošního jara připravujeme další rozšíření autobusových spojů v Úvalech na linkách 391, 655, 423 a 484.

Koukněte se na návrh spojů od 1.4.2020, barevně vyznačené jsou nové spoje. Co na to říkáte? Takto OK nebo byste nějaké časy změnili, případně ubrali, přesunuli atd.?

Marcela Benešová
referent - doprava
  • Dobrý den, pane starosto,

a jak to bude se slíbeným aut. spojem ze Škvorce přes Zálesí přímo na Černý Most? Na ten jsme se všichni v Zálesí těšili nejvíc. Děkuji. G. Vítová

• Dobrý den, jako každodenně dojíždějící do Úval bych navrhovala přidání autobusu 484 mezi odjezdem v 5:18 a 6:18 (např. v 5:48). Většina lidí dojíždějících takto ráno z okolí do Úval pokračuje vlakem do Prahy, a nedávno přidaný autobus v mezičase o hodinu později (tj. v 6:48) bývá mnohdy prázdný nebo velmi málo využitý. Pro cestu do práce do Prahy je to již pozdě, naopak vím o mnoho lidech, kteří by tuto variantu o hodinu dříve uvítali (zejména mnoho středoškoláků nebo i školáků dojíždějících do Prahy, jejichž školy začínají již před osmou, kdy pak chybí jakákoliv možnost dopravy (protože tím v 6:18 se to nestíhá – jedině v 5:18 a v Praze pak půl hodiny až hodinu čekat). Pokud by to měl být finanční problém, za stejně efektivní jako přidání nového autobusu bych považovala i “přesunutí” toho v 6:48 no 5:48.

• Dobrý den,

děkujeme za užitečný podnět, projednáme toto s ROPIDem, jestli by toto bylo možné.

Petr Borecký, starosta

• Dobrý den, podporuji posílení spojů bus č. 391 z Úval do Klánovic v 9 a 11 hodin. Dále bus č. 655 z Úval do Jiren v 7:31 h. Děkuji, Vondrušková
    Ještě se ptám, zda zastávka Úvaly, Slovany busu 423, je ta nová zastávka u Billy? Komunikovala jsem s panem starostou o navrácení zastávky busu ke křižovatce se státní silnicí, posunutí k Bille mi nevyhovuje, chodím o holi. Pan starosta tehdy psal, že nejsem sama s tímto názorem, že o tom bude jednat.

• Tak já zase chodím o berlích a zastávka u Billy mi vyhovuje víc.To je asi názor každého podle toho kde bydlí.Mimo to u Billy mohu přejít na přechodu a jak byla stanice dřív tam přechod nebyl a bála jsem se přejít silnici když jdu pomalu.Na přechodu mi auta zastaví mimo přechod nikoli.

• Dobrý den paní Vondrušková,

zastávka od Billy se zatím přesouvat určitě nebude, byť to pan starosta požaduje. S obnovením zastávky u křižovatky se státní silnicí nesouhlasí z hlediska bezpečnosti chodců Policie ČR a dokud se její stanovisko nezmění, není možné zastávku obnovit. Nicméně letos vznikne nová zastávka busu přímo na státní silnici u křižovatky (vzdálenost + cca 100 m), takže to by mohlo Váš problém vyřešit.