Úvaly - město v zeleni

HAVÁRIE – ÚNIK ZÁVADNÝCH LÁTEK

Vážení občané,

v neděli 2.6.2024 byl nahlášen únik závadných látek do pravostranného přítoku vodního toku Výmola v ulici Dobročovická.  V dešťové kanalizaci bylo zjištěno větší množství závadných látek, podle vzhledu a zápachu se pravděpodobně jedná o vyjeté motorové oleje a ropné látky. Vlivem mohutných srážek se menší část těchto látek dostala do vodního toku Výmola a stopové množství bylo zaznamenáno také v rybníku Fabrák.

Na místo byly přivolány jednotky HZS Středočeského kraje, zástupci odboru životního prostředí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav a celá akce je koordinována v režimu krizového řízení. Na místě byly instalovány norné stěny a byly odebrány vzorky z kanalizační sítě.

Od začátku akce byly na místě přítomni členové vedení města společně se zástupci technických služeb, Městské a státní policie a specializované firmy, která byla na místě celou noc pro případ dalších zjištěných úniků. V pondělí ráno se sešel krizový štáb města, který jednal o dalším postupu řešení havárie a nastavil další kroky, které budou činěny v souvislosti s určením zdroje znečištění a odstraněním škod.

Markéta Rydvalová, starostka města

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name