Úvaly - město v zeleni

Informace k fungování lékáren v Úvalech

Úvalská lékárna v Husově ulici funguje standardně v běžné otevírací době.

Lékárna na úvalské poliklinice upravila svoji provozní dobu takto: Po-Čt 7:30 – 17 hod., Pá: 7:30 – 14 hod.

 

Pravidla provozu lékáren v souvislosti s koronavirem

  1. Nechoďte do lékárny, pokud kašlete, máte vyšší teplotu, či další příznaky nachlazení. Pošlete za sebe zdravého rodinného příslušníka. Respektujte pokyny lékárníka a opatření lékárny. Choďte do lékárny pouze pro léky, nákup zubního kartáčku, kosmetiky aj. nechte na dobu po pandemii.
  2. Nepořizujte si zbytečné zásoby léků. Lékárník Váš požadavek může v zájmu ostatních pacientů omezit.
  3. Dezinfekční roztoky jsou nedostatkové. Lékárníci se snaží vykrýt potřebu i vlastní přípravou, jejich odběr pacientem mohou regulovat.
  4. Pro ochranu sebe i Vašeho lékárníka preferujte bezkontaktní předání e-receptu. V případě sms e-receptu od Vás Váš lékárník nebude přebírat Váš telefon.
  5. Pacienti si mohou sms recept zdarma převést pomocí aplikace lékárny v ČR na čárový kód, který umožňuje lékárníkovi bezkontaktní načtení z větší dálky čtečkou čárových kódů.
  6. Dodržujte od ostatních odstup 2 metry. Při kontaktu se vyhýbejte dotýkání táry(výdejního pultu) a nenahýbejte se na táru.
  7. Platbu provádějte pokud možno bezkontaktně. Chráníte tím sebe i Vašeho lékárníka. V lékárně se zdržujte co nejkratší dobu.
  8. Buďte ohleduplní k ostatním pacientům i lékárníkům. Onemocnění lékárníka či karantén může znamenat uzavření lékárny. Lékárníci nemají respirátory ani pro sebe a přitom stojí v první linii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name