Informace k sérii vloupání do domů v okolí Prahy

V uplynulých týdnech jste jistě zaznamenali informace o více než 60 vyloupených domech v okrese Praha – východ a západ, zejména v jižní části oblasti (Jesenice, Psáry, Velké Popovice atd.). Série vloupání se bohužel nevyhnula ani Klánovicím (naposledy včera), Květnici nebo Újezdu nad Lesy.

Všechny tyto zločiny nesou stejný rukopis: pachatelé jsou profesionální, neodstraší je ani kamery ani alarm, kradou rychle a zaměřují se na peníze a snadno odnositelné cennosti. Objektem jejich zájmu jsou zpravidla domy u lesa, stranou, převážná část činů se odehrává mezi 16.00 – 19.00.

V Úvalech samotných zatím žádný případ hlášený naštěstí NEMÁME a děláme všechno pro to, aby to vydrželo.

Městská policie pravidelně hlídkuje i v okrajových částech města, stejně tak Policie ČR posílila hlídkovou službu, plně využíváme možností nově instalovaného městského kamerového systému.

Přesto však prosíme o PREVENCI. Všímejte si domů nejen svých, ale i sousedů. Uvidíte – li ve městě, zejména pak jeho okrajových částech opakovaně pohybovat se vám neznámé osoby nebo vozidla, volejte městskou policii (603 560 008) nebo policii státní (974 861 101).

V Úvalech je v tuto chvíli bezpečno, takže opravdu nepropadejte panice, tato zpráva má preventivní charakter.