Informace ke koronaviru v ČR a opatření v Úvalech

Milé Úvalačky, milí Úvaláci,

v uplynulých dnech jste jistě zaznamemali z médií, ale i od vládních a veřejných představitelů republiky mnoho informací k aktuální epidemii koronaviru.

Rád bych na tomto místě jménem svým i jménem vedení města Úvaly apeloval na zdravý selský rozum, když už toho nejsou schopni někteří představitelé tohoto státu.

Nevykupujte potraviny, neshánějte roušky a hlavně se nestresujte. Ze všech dosavadních dat, která jsou k dispozici, je zřejmé, že koronavirová infekce nemá v podmínkách civilizované Evropy s dobře živenou populací a lékařskou péčí zásadně vážnější průběh než každoroční epidemie chřipky. Ano, bohužel jsou úmrtí, ale ta jsou i při chřipce.

Zachovávejte proto běžná hygienická opatření, jezte ovoce, sportujte, posilujte imunitu …. to je to nejlepší, co pro sebe a své blízké můžete udělat.

V Úvalech proto neplánujeme ŽÁDNÁ mimořádná opatření, pokud nám nebudou PŘÍMO NAŘÍZENA krajskou hygienickou stanicí, protože pak bychom je museli aplikovat dle zákona.

Znovu apeluji na zdravý rozum a prosím, nebojte se, i když vás média a státní orgány mnohdy nesmyslně straší.

K tématu přikládám video – rozhovor s primářkou mikrobiologie a ATB centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, paní MUDr. Václavou Adámkovou.

• Dobrý den pane Starosto,

děkujeme za aktualizaci a jsme za to atm se lidé chovají hlavně klidně. Na druhou stranu si prosím Vás ještě jednou přečtěte celou správu nakolik není zrovna tím co by starosta měl napsat ale spíš reakcí na vládu a sociální sítě, které ne každý bere tak vážně. Někdy je článek až sarkastický. Já ten humor mám rád ale vybírám si situace. Pro inspiraci se zeptejte pana ředitele Kunce, který to zvládá dle mého názoru správně a zůstává nestranný. Dokonce i to co říká paní primářka je docela ignorance z hlediska toho, že mnohé dnes ještě nevíme. Děkuji za prostor a držím všem palce.

s pozdravem,

Úvalák Daniel