Informace o nouzovém režimu na Poliklinice Úvaly

Nouzový režim praktických lékařů na Poliklinice
V souvislosti s epidemií koronaviru Vás žádáme o zvýšenou pozornost při dodržování následujících pravidel.
1) Ordinace jsou nyní otevřeny JEN pro akutní pacienty a JEN po telefonické konzultaci a objednání na konkrétní hodinu!
2) NEVSTUPUJTE BEZ PŘEDCHOZÍ DOMLUVY DO ORDINACE!
3) Pokud je to možné, odložte v zájmu vlastního zdraví návštěvu ordinace a kontaktujte svého praktického lékaře telefonicky. Toto platí i pro příznaky běžného nachlazení, které je zvládnutelné samoléčbou v domácím prostředí. Můžeme Vám elektronicky vystavit recept nebo pracovní neschopnost bez vaší přítomnosti – ta je nutná v případě dalšího zhoršení zdravotního stavu.
4) Pokud k lékaři musíte, zatelefonujte a budete objednáni na přesný čas.
Do odvolání jsou omezeny následující služby:
1) veškeré prohlídky zdravých osob vč. očkování
vstupní prohlídky, preventivní prohlídky, prohlídky do zaměstnání, posudková činnost – prohlídky na řidičský průkaz, zbrojní průkaz aj., zdravotní průkaz, lázně, pojistky, sportovní prohlídky, konzultace aj.
2) všechny plánované prohlídky diabetiků, hypertoniků, předoperační vyšetření, vyšetření pro účely invalidity apod.
stav budeme konzultovat telefonicky a vybavíme pacienty elektronickými recepty, plánované operace doporučujeme nyní rozhodně odložit, pokud to dovolí zdrav. stav
3) veškeré plánované a preventivní odběry krve, odběry pouze pro akutní pacienty po domluvě s lékařem
Všechna opatření jsou v zájmu zachování zdraví našich pacientů. Prosíme, abyste je respektovali. Děkujeme za pochopení, toleranci a solidaritu.
Infolinka ke koronaviru pro Středočeský kraj: 314 000 405
Infolinka je v provozu 7 dní v týdnu, ve všední dny od 8:00 do 18:00, o víkendech od 9:00 do 16:00.
Telefonnické kontakty na hygienickou stanici (KHS Středočeského kraje, okres Praha-východ) pro pacienty z Úval a okolí :
234 118 254, 234 118 251, 234 118 224
Pravidla provozu lékárny v souvislosti s koronavirem
1. Nechoďte do lékárny, pokud kašlete, máte vyšší teplotu, či další příznaky nachlazení. Pošlete za sebe zdravého rodinného příslušníka. Respektujte pokyny lékárníka a opatření lékárny. Choďte do lékárny pouze pro léky, nákup zubního kartáčku, kosmetiky aj. nechte na dobu po pandemii.
2. Nepořizujte si zbytečné zásoby léků. Lékárník Váš požadavek může v zájmu ostatních pacientů omezit.
3. Dezinfekční roztoky jsou nedostatkové. Lékárníci se snaží vykrýt potřebu i vlastní přípravou, jejich odběr pacientem mohou regulovat.
4. Pro ochranu sebe i Vašeho lékárníka preferujte bezkontaktní předání e-receptu. V případě sms e-receptu od Vás Váš lékárník nebude přebírat Váš telefon.
5. Pacienti si mohou sms recept zdarma převést pomocí aplikace lékárny v ČR na čárový kód, který umožňuje lékárníkovi bezkontaktní načtení z větší dálky čtečkou čárových kódů.
6. Dodržujte od ostatních odstup 2 metry. Při kontaktu se vyhýbejte dotýkání táry(výdejního pultu) a nenahýbejte se na táru.
7. Platbu provádějte pokud možno bezkontaktně. Chráníte tím sebe i Vašeho lékárníka. V lékárně se zdržujte co nejkratší dobu.
8. Buďte ohleduplní k ostatním pacientům i lékárníkům. Onemocnění lékárníka či karantén může znamenat uzavření lékárny. Lékárníci přitom stojí v první linii.