Kamerový a radarový systém v Úvalech

V těchto dnech jsme začali osazovat zcela nový kamerový a radarový systém města Úvaly. Jednotlivá zařízení budou nainstalována do konce letošního roku. Celý systém bude propojen na síť Středočeského kraje a zprovozněn od 30.11. letošního roku.

Co a jak tedy bude monitorováno kamerovým systémem? Všechny vjezdy a výjezdy z města a kritická místa (nádraží, parkoviště pro kola, parkoviště u nádraží, náměstí, parkoviště u školek). Dále pak bude systém úsekového měření rozšířen o úseky: I/12 v úseku pneuservis Černý x benzinová pumpa a Škvorecká v úseku od světelné křižovatky na konec města. Systém měření okamžité rychlosti pak bude instalován do ulice 5. května, Dobročovická, Rašínova, Klánovická.

Náklady projektu činí 7.8 mil. Kč, 85% je hrazeno dotací od Státního fondu dopravní infrastruktury.