Koronavirus – od 14.3. přestanou jezdit některé autobusy

Od soboty bude ve Středočeském kraji zaveden pro dopravce prázdninový režim

Na základě mimořádných opatření zavedených Vládou ČR, kdy je od středy 11. 3. 2020 zrušena výuka v základních, středních a vyšších odborných školách, budou od soboty 14. března 2020 ve veřejné dopravě Středočeského kraje platit mimořádná opatření v následujícím režimu:

Příměstské autobusové linky PID

od soboty 14. 3. 2020 do odvolání provoz organizován dle prázdninových jízdních řádů ve spolupráci s dopravci budou během příštích dnů řešeny výjimky u jednotlivých linek v návaznosti na ostatní linky. Jízdní řády budou ke schválení Odborem dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje nahrávány organizátory IDSK a ROPID do celostátního informačního systému o jízdních řádech (CIS JŘ) do pátku 13. 3. 2020 včetně (platnost JŘ od 14. 3. 2020 do 12. 12. 2020).

V případě školních linek bude jízdní řád obsahovat jeden fiktivní spoj, jehož platnost bude omezena jedním dnem (např. 1. 11. 2020). Jízdní řády budou současně k dispozici na www.pid.cz a projeví se rovněž ve všech dostupných vyhledávačích dopravního spojení. Vývěs jízdních řádů bude realizován během víkendových dní 14. a 15. 3. 2020, případně zkraje následujícího pracovního týdne dle provozních možností dopravců a zastávkové služby.

Autobusové linky SID / PAD

Od soboty 14. 3. 2020 do odvolání nepojedou školní spoje (případně školní linky), tj. spoje, které jsou v jízdních řádech vyznačeny negativní poznámkou pro vánoční či letní prázdniny.

Dopravci upraví jednotlivé jízdní řády, v nichž budou výše uvedené spoje odstraněny, a ty předloží ke schválení Odborem dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje do CIS JŘ do pátku 13. 3. 2020 včetně (platnost JŘ od 14. 3. 2020 do 12. 12. 2020)

Vpřípadě školních linek bude jízdní řád obsahovat jeden fiktivní spoj, jehož platnost bude omezena jedním dnem (např. 1. 11. 2020).

V případě dotazů, prosíme, kontaktujte dle územního působení projektanty IDSK. Vývěs jízdních řádů bude realizován během víkendových dní 14. a 15. 3. 2020, případně zkraje následujícího pracovního týdne dle provozních možností dopravců.

Ve chvíli, kdy budou veškerá opatření Vládou ČR odvolána, vrátí se jízdní řády do pravidelného stavu včetně schválení jízdních řádů v CIS.