Koronavirus – opatření v Pražské integrované dopravě

⚠️ℹ️ Vážení cestující, nastal čas zpřísnit opatření na příměstských a regionálních autobusových linkách v rámci systému PID (300 – 750 a 951 – 960). Od neděle 15. března platí na těchto linkách NA ÚZEMÍ PRAHY následující:

Na území Prahy již nebude možný nástup předními dveřmi

😷 Řidiči z hygienických a preventivních důvodů nebudou na území Prahy kontrolovat ani prodávat jízdenky💸

❗️Zavedení stejného opatření mimo území hl. m. Prahy je plně v kompetenci Středočeského kraje. Hl. m. Praha se zástupci Středočeského kraje tento postup konzultovala, nicméně ve vztahu k této věci zatím nadále platí stávající stav.

🔎 Provoz příměstských a regionálních linek PID je z velké míry závislý na příjmech z tržeb, proto prosíme 🙏, pokud je to možné, o poctivé placení za služby. Aby v budoucnu mohlo jezdit stále stejně autobusů a třeba i více. Jak na platbu? 💡 Doporučujeme vám nákup jízdenek pomocí mobilní aplikace PID Lítačka 📱 nebo z jízdenkových automatů.

❤️💙 Věříme a doufáme, že budete jeden k druhému ohleduplní a nevystavíte sebe, spolucestující ani svého řidiče zbytečnému riziku.

💙❤️ Velmi nám pomůže také vaše součinnost – nenechávejte veškerou zodpovědnost na ostatních. Pomoci můžete například desinfekčním přípravkem, který použijete, rukavicemi, ohlídáním vlastního osobního prostoru a respektováním osobního prostoru ostatních. Neohrožujte ostatní vědomě – v případě nachlazení se prosíme vyvarujte pohybu ve veřejných prostorech a ve veřejné dopravě.

Od Integrované dopravy Středočeského kraje v tuto chvíli žádné aktualizované informace nemáme.