Město a škola pomohou úvalským zdravotníkům, pracovníkům sociálních služeb a členům IZS – otevřeme pro jejich děti prezenční výuku na úvalské základní škole

Současná korona situace klade enormní nároky na naše spoluobčany, kteří pracují ve zdravotnictví, sociálních službách u hasičů nebo v záchranném systému obecně.

Rozhodli jsme se, že v rámci možností jim zkusíme pomoci. Starosta města Petr Borecký proto po dohodě s ředitelem základní školy Lukášem Kuncem začal vyjednávat s vedením Středočeského kraje a MŠMT o tom, že by i úvalská základní škola byla zařazena do sítě škol, které mohou poskytovat prezenční výuku pro děti zdravotníků a pracovníků IZS.

Pokud vše dobře dopadne, chtěli bychom začít již v pondělí 19.10.2020.

Ředitel školy v nejbližších hodinách bude kontaktovat prostřednictvím bakalářů všechny rodiče, kterých se to může týkat, s výzvou, aby nám dali informace, jestli o tuto službu mají zájem. Od rodičů budeme chtít jen jednoduché prokázání, že jsou z profesí, kterých se to může týkat – stačí jen prohlášení do bakalářů, do mailu nebo naskenované potvrzení od zaměstnavatele. Prostě to, co je pro ně jednoduché – sázíme na důvěru! Detaily k zahájení výuky pak rodiče dostanou opět přes Bakalář.

Je nám jasné, že problémy mají i rodiče v ostatních povoláních, ale nařízení vlády nám neumožňuje v tuto chvíli poskytnout tuto pomoc i jim.

Dodržení hygienických pravidel je samozřejmostí.

Doufáme, že se nám děti budou moci do škol vrátit co nejdříve.

Petr Borecký, starosta
Lukáš Kunc, ředitel základní školy