Město a škola pomohou úvalským zdravotníkům, pracovníkům sociálních služeb a členům IZS – otevřeme pro jejich děti prezenční výuku na úvalské základní škole

Současná korona situace klade enormní nároky na naše spoluobčany, kteří pracují ve zdravotnictví, sociálních službách u hasičů nebo v záchranném systému obecně.

Rozhodli jsme se, že v rámci možností jim zkusíme pomoci. Starosta města Petr Borecký proto po dohodě s ředitelem základní školy Lukášem Kuncem začal vyjednávat s vedením Středočeského kraje a MŠMT o tom, že by i úvalská základní škola byla zařazena do sítě škol, které mohou poskytovat prezenční výuku pro děti zdravotníků a pracovníků IZS.

Pokud vše dobře dopadne, chtěli bychom začít již v pondělí 19.10.2020.

Ředitel školy v nejbližších hodinách bude kontaktovat prostřednictvím bakalářů všechny rodiče, kterých se to může týkat, s výzvou, aby nám dali informace, jestli o tuto službu mají zájem. Od rodičů budeme chtít jen jednoduché prokázání, že jsou z profesí, kterých se to může týkat – stačí jen prohlášení do bakalářů, do mailu nebo naskenované potvrzení od zaměstnavatele. Prostě to, co je pro ně jednoduché – sázíme na důvěru! Detaily k zahájení výuky pak rodiče dostanou opět přes Bakalář.

Je nám jasné, že problémy mají i rodiče v ostatních povoláních, ale nařízení vlády nám neumožňuje v tuto chvíli poskytnout tuto pomoc i jim.

Dodržení hygienických pravidel je samozřejmostí.

Doufáme, že se nám děti budou moci do škol vrátit co nejdříve.

Petr Borecký, starosta
Lukáš Kunc, ředitel základní školy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Name